Προγνωστικά

ΑΕΚ-Ατρόμητος: Επιστροφή στην κορυφή

By

on

ΑΕΚ-Ατρόμητος: Η ΑΕΚ έχει την ευκαιρία με νίκη να επιστρέψει στην κορυφή αν εκμεταλλευτεί στραβοπάτημα του ΠΑΟΚ που αγωνίζεται στο «Καραϊσκάκη» με τον Ολυμπιακό.

Superleague, ΑΕΚ-Ατρόμητος (Δευτέρα 19:30): Η ΑΕΚ θα υποδεχθεί στο κεκλεισμένων των θυρών ΟΑΚΑ και θα προσπαθήσει να πάρει τη νίκη που θα την ξαναφέρει στην κορυφή. Την Πέμπτη ήταν εξαιρετική κόντρα στη Μίλαν στο ματς του «Σαν Σίρο» κατάφερε να φύγει με την ισοπαλία 0-0. Αν ήταν λίγο πιο τυχερή και πίστευε στις δυνάμεις της θα μπορούσε μάλιστα να φύγει και με το διπλό από το Μιλάνο. Στο πρωτάθλημα πάντως δεν πηγαίνει το ίδιο καλά καθώς προέρχεται από ισοπαλία (1-1) στην έδρα της Ξάνθης σε ματς όπου οι γηπεδούχοι έπαιζαν για περισσότερα από 20 λεπτά με 9 παίχτες. Η ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ απέτυχε να πάρει τους 3 βαθμούς και έπεσε στη 2η θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς, στο -1 από τον ΠΑΟΚ. Υπέρ της Ένωσης το γεγονός ότι το ματς γίνεται Δευτέρα καθώς μεσολάβησαν 4 μέρες από το ματς κόντρα στη Μίλαν. Αήττητη στα 13 τελευταία εντός έδρας ματς κόντρα στον Ατρόμητο σε πρωτάθλημα και Κύπελλο (9-4-0). Πονάει στο κέντρο της άμυνας η ΑΕΚ καθώς Βράνιες Τσιγκρίνσκι δεν παίζουν ενώ ο Τσόσιτς είναι αμφίβολος.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Ο Ατρόμητος μετράει 3 σερί νίκες στο πρωτάθλημα και μέχρι στιγμής η πορεία του είναι εντυπωσιακή. Ομάδα που δέχεται πολύ δύσκολα το γκολ, παίζει πολύ συγκροτημένα και φέτος δείχνει ότι μπορεί να είναι μία από τις ομάδες που μπορούν να μπουν στα ευρωπαϊκά εισιτήρια. Η ομάδα του Περιστερίου προέρχεται από εντός έδρας νίκη με 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης το προηγούμενο Σάββατο. Προηγήθηκε με γκολ του Μάντσον στο 28′, κατάφερε να συντηρήσει το προβάδισμά του μέχρι το τέλος καθώς οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με 9 παίχτες από το 61ο λεπτό της αναμέτρησης. Αήττητη η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι στο πρωτάθλημα (3-4-0), συμπλήρωσε 551 αγωνιστικά λεπτά χωρίς να δεχτεί γκολ. Με no goal έληξαν οι 5 τελευταίες αναμετρήσεις του Ατρομήτου στο πρωτάθλημα. Χωρίς προβλήματα η αποστολή για το ματς στο ΟΑΚΑ.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

ΑΕΚ-Ατρόμητος: Η ΑΕΚ δεν βρίσκει εύκολα το γκολ την ίδια ώρα που ο Ατρόμητος σε 5 ματς στο πρωτάθλημα δεν δέχεται τέρμα. Δύσκολα θα μπουν πολλά γκολ στο ματς, καλή επιλογή το under 2,5 του 1,75 της Stoiximan. Εναλλακτικό bet αυτό του Χ στο ημίχρονο που βρίσκουμε στην απόδοση του 2,22, καθώς ο Ατρόμητος στα πρώτα 45 λεπτά μπορεί να εξουδετερώσει επιθετικά την ΑΕΚ.