Αταλάντα-Απόλλων Λεμεσού: Μπορεί να σκοράρει και στην Ιταλία!

By

on

Αταλάντα-Απόλλων Λεμεσού: Ο Απόλλωνας με οδηγό την πολύ καλή εμφάνιση στο Λίβερπουλ επί της Έβερτον θα προσπαθήσει να πάρει θετικό αποτέλεσμα κι από την Αταλάντα.

Europa League, Αταλάντα-Απόλλων Λεμεσού (Πέμπτη 22:05): Η Αταλάντα προηγήθηκε νωρίς στο «Λουίτζι Φεράρις» της Σαμπντόρια αλλά δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη. Στην επανάληψη δέχτηκε 3 γκολ μέσα σε διάστημα 12 λεπτών (56′, 59′, 68′) και ηττήθηκε φυσιολογικά με 3-1. Πρώτη ήττα για την ομάδα του Τζιάν Πιέρο Γκασπερίνι μετά από αήττητο 7 αγωνιστικών σε πρωτάθλημα κι Ευρώπη. Την προηγούμενη αγωνιστική στο Γιουρόπα Λιγκ αντιμετώπισε τη Λυών εκτός έδρας και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ ακριβώς με τη συμπλήρωση του πρώτου 45λέπτου, κατάφερε να ισοφαρίσει με γκολ του Γκόμεζ στο 57′. Το σκορ έμεινε έτσι ως το τέλος και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από 1 βαθμό. Η ομάδα βρίσκεται στην κορυφή του 5ου ομίλου με 4 βαθμούς σε 2 ματς. Τα 6 τελευταία ματς σε όλες τις διοργανώσεις έληξαν με γκολ/γκολ. Ο Γκασπερίνι ξεκούρασε αρκετούς βασικούς στο ματς με τη Σαμπντόρια, κομπλέ η ομάδα για απόψε.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Ο Απόλλων Λεμεσού προηγήθηκε από το 17ο λεπτό στο ντέρμπι με την Ανόρθωση και στο 36′ απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Δεν μπόρεσε να κρατήσει μέχρι το τέλος το προβάδισμά της, ισοφαρίστηκε στο 71ο λεπτό  για να λήξει το ματς ισόπαλο. Στην Ευρώπη προέρχεται από μεγάλο αποτέλεσμα στην Αγγλία, κατάφερε και πήρε επικό βαθμό αγωνιζόμενη με παίχτη λιγότερο γράφοντας ιστορία. Οι λιμανίσιοι έκαναν σπουδαία εμφάνιση στο «Γκούντισον Παρκ» και εάν ήταν προσεκτικοί, θα μπορούσαν να έχουν πάρει ακόμα και το διπλό κόντρα στην πολύ κακή για ακόμα μια φορά, Εβερτον. Η ομάδα βρίσκεται στην 3η θέση του ομίλου έχοντας 2 βαθμούς σε ισάριθμα παιχνίδια. Ο ΠΑόλλωνας έχει σκοράρει και στα 14 επίσημα φετινά του παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις. Στο αγωνιστικό κομμάτι, τιμωρημένος θα είναι ο αμυντικός Ρομπέρζ που αποβλήθηκε στο ματς με την Έβερτον.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Αταλάντα-Απόλλων Λεμεσού: Ο Απόλλωνας έχει αποδείξει ότι είναι μαχητική ομάδα και θα παλέψει και το ματς κόντρα στην Αταλάντα. Πιστεύουμε πως έχει τη δυνατότητα να βρει ένα γκολ στην Ιταλία, οπότε θα ποντάρουμε στο γκολ/γκολ του υψηλού 2,08 που αγοράζουμε από τη Stoiximan.