Προγνωστικά

Χιμπέρνιαν-Χαρτς: Αξία στα γκολ

By

on

Χιμπέρνιαν-Χαρτς: Η Χιμπέρνιαν υποδέχεται τη Χαρτς στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Σκωτσέζικης Πρέμιερ και υπάρχει στοιχηματική αξία στα γκολ.

Σκωτία Πρέμιερ, Χιμπέρνιαν-Χαρτς (Τρίτη 21:45): Η Χιμπέρνιαν προέρχεται από εντός έδρας ήττα στο Κύπελλο από τη Σέλτικ με 2-4. Οι φιλοξενούμενοι πήραν από νωρίς ισχυρό προβάδισμα καθώς στο πρώτο ημίχρονο πήρε διαφορά δύο τερμάτων. Οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Στόουκς μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Το 1-3 στο 66′ η Σέλτικ, εκ νέου μείωση από τη Χιμπέρνιαν, το τελικό 2-4 στο 88′. Πιο πριν στο πρωτάθλημα η Χιμπέρνιαν είχε ηττηθεί εντός έδρας από την Αμπερντίν με 0-1. Δέχτηκε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση στο 38′, πίεσε στην επανάληψη για την ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφερε. Η ομάδα βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας έχοντας 13 βαθμούς σε 9 αγώνες. Χωρίς νίκη εδώ και 3 ματς σε όλες τις διοργανώσεις, τα 8/10 από αυτά τα ματς έληξαν με γκολ/γκολ. Στο αγωνιστικό κομμάτι, υπάρχουν θέματα στην άμυνα καθώς θα λείψουν ο βασικός ΜακΓκρέγκορ και ο αναπληρωματικός Φοντέιν.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Χαρτς πέτυχε τη δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα, πιο πρόσφατη αυτή κόντρα στη Σεντ Τζόνστον με 1-0 εντός έδρας. Οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του ματς, είχαν ευκαιρίες να προηγηθούν από νωρίς. Το γκολ που άνοιξε το σκορ ήρθε στο 72ο λεπτό με γκολ του Λάφερτι και ήταν αυτό που διαμόρφωσε και το τελικό σκορ. Πιο πριν η Χαρτς είχε επικρατήσει εκτός έδρας της Ρος Κάουντι με 1-2. Η ομάδα βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας κι έχει 15 βαθμούς σε 10 αγωνιστικές. Τα 4/5 τελευταία ματς της Χαρτς στο πρωτάθλημα εντός κι εκτός έδρας, έληξαν με 2-3 γκολ. Στα αγωνιστικά νέα, δεν θα παίξουν οι τραυματίες Χιουζ (κεντρικός αμυντικός), Τζουμ (μέσος) και Σμιθ-Μπραουν (αριστερός μπακ).

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Χιμπέρνιαν-Χαρτς: Ομάδες που βρίσκουν εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα, ελπίζουμε να το κάνουν κι απόψε. Πρώτος λόγος στο γκολ/γκολ του 1,75 της Stoiximan, το οποίο έχει επιβεβαιωθεί σε 7/11 μεταξύ τους ανεξαρτήτως έδρας. Εναλλακτική επιλογή με καλύτερη απόδοση το combo του goal & over 2,5 στο 2,30 πάντα με το ανάλογο ρίσκο.