Προγνωστικά

Ελλάδα-Γιβραλτάρ: Με νίκη στα μπαράζ

By

on

Ελλάδα-Γιβραλτάρ: Η Εθνική μας χρειάζεται μόνο νίκη απόψε με το Γιβραλτάρ προκειμένου να φτάσει τους 19 βαθμούς και να μπει στις 8 καλύτερες δεύτερες ομάδες.

Προκριματικά Μουντιάλ, Ελλάδα-Γιβραλτάρ (Τρίτη 21:45): Η Ελλάδα έκανε αυτό που έπρεπε στην Κύπρο, πήρε τη νίκη με 1-2 και εκμεταλλεύτηκε την ήττα των Βόσνιων από το Βέλγιο. Η Εθνική μας μπήκε αγχωμένη στο ματς και στο 18ο λεπτό δέχτηκε το γκολ. Αφυπνίστηκε στη συνέχεια και ισοφάρισε με όμορφο γκολ του Μήτρογλου στο 24′ και δύο λεπτά αργότερα έκανε την ανατροπή με κεφαλιά του Τζίολη ύστερα από εκτέλεση κόρνερ. Κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος και πανηγύρισε τη νίκη. Οι Βέλγοι μας έκαναν το χατήρι και κέρδισαν μέσα στη Βοσνία. Η Σλοβενία μας έκανε ακόμα ένα δώρο παίρνοντας ισοπαλία από τη Σκωτία, η οποία αποκλείστηκε. Τη θέση της παίρνει η Εθνική μας με την προϋπόθεση να πάρει τους 3 βαθμούς απόψε κι από τον 6ο όμιλο πέρασε ως 2η η Σλοβακία η οποία όμως έχει χειρότερη συγκομιδή βαθμών. Δεν θα αγωνιστούν οι Μανωλάς και Σάμαρης που συμπλήρωσαν κάρτες.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Το Γιβραλτάρ είχε ρόλο κομπάρσου στον 8ο όμιλο, θα τελειώσει όπως όλα δείχνουν χωρίς βαθμό τα προκριματικά και θα είναι κατά πάσα πιθανότητα η τρίτη ομάδα μαζί με Σαν Μαρίνο και Λιχτενστάιν που το καταφέρνει. Στο ματς που έδωσε εντός έδρας το βράδυ της Παρασκευής υπέστη βαριά ήττα από την Εσθονία με 0-6. Δέχτηκε 4 γκολ στο πρώτο ημίχρονο κι ακόμη δύο στην επανάληψη. Χατ τρικ για τον Ταμ που βοήθησε την ομάδα του να φτάσει στη μεγαλύτερη εκτός έδρας νίκη της ιστορίας της. 9/9 ήττες για την ομάδα του Γιβραλτάρ που έχει 43 γκολ παθητικό στα 9 ματς που έχουν πραγματοποιηθεί στον όμιλο και διαθέτει τη 2η χειρότερη άμυνα των προκριματικών πίσω από το Σαν Μαρίνο που έχει δεχτεί 51.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Ελλάδα-Γιβραλτάρ: Αδιαμφισβήτητο φαβορί η Ελλάδα θα πάρει απόψε τη νίκη και θα πάει στα μπαράζ με 19 βαθμούς. Ο άσσος, το over και ο συνδυασμός τους σε τραγικά χαμηλές τιμές. Επιλέγουμε το 4-6 γκολ σε απόδοση 1,87 Stoiximan, ελπίζοντας να σταματήσει το κοντέρ στα 6 γκολ.