Ερυθρός Αστέρας-Άρσεναλ: Με διπλό σφραγίζει την πρόκριση

By

on

Ερυθρός Αστέρας-Άρσεναλ: Η Άρσεναλ που δεν πηγαίνει καλά στην Πρέμιερ θέλει να πάρει το διπλό στο Βελιγράδι και να καθαρίσει από νωρίς με την υπόθεση πρόκριση.

Europa League, Ερυθρός Αστέρας-Άρσεναλ (Πέμπτη 20:00): Ο Ερυθρός Αστέραςπροέρχεται από σπουδαία νίκη στην Κολωνία επί της τοπικής ομάδας με σκορ 0-1. Το γκολ των Σέρβων πέτυχε ο Μποάκιε στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης, κατάφερε να αντέξει στην πίεση που δέχτηκε μετά από του Γερμανούς και να φύγει με το τρίποντο. Ήταν βέβαια αρκετά τυχερός καθώς στην επανάληψη η Κολωνία είχε 3 δοκάρια. Σημαντική νίκη για την ομάδα που της δίνει προβάδισμα στη μάχη της πρόκρισης. Στο εγχώριο πρωτάθλημα πήρε εύκολα την εντός έδρας νίκη με 4-0 επί της Μάτσβα Σάμπατς. Διατηρήθηκε έτσι στην 1η θέση της βαθμολογίας με 31 βαθμούς, στο +4 από τη 2η Παρτιζάν. Παραμένει αήττητος στα 3 πιο πρόσφατα ευρωπαϊκά ματς, έχοντας 2 νίκες. Εντός έδρας έχει 4 νίκες και μία ισοπαλία, όλα τα παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ. Στο αγωνιστικό κομμάτι, εκτός ο Γκαμπονέζος χαφ Κανγκά

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Άρσεναλ μετράει 2/2 νίκες στον όμιλο και η πρόκριση δείχνει δεδομένη για την ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ. Στο πιο πρόσφατο ματς στον όμιλο, αντιμετώπισε εκτός έδρας την Μπάτε Μπορίσοφ και πήρε τη νίκη με 2-4. Ο Γουόλκοτ σκόραρε τα δύο πρώτα γκολ της ομάδας, o Χόλντινγκ πέτυχε στο 25′ το 0-3. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 28′ για να πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 1-3. Στις αρχές της επανάληψης ο Ζιρού το 1-4, Μπάτε με τον Γκορντέιτσουκ διαμόρφωσε το τελικό 2-4 στο 67ο λεπτό. Στο πρωτάθλημα συνεχίζει τα σκαμπανεβάσματα, το Σάββατο υπέστη εκτός έδρας ήττα από τη Γουότφορντ με 2-1 σε ματς στο οποίο προηγούνταν μέχρι το 71′. Βρίσκεται στην 6η θέση της Πρέμιερ με 13 βαθμούς σε 8 παιχνίδια. Και τα 2 ματς που έδωσε φέτος για το Γιουρόπα έληξαν με goal & over 3,5. Στα αγωνιστικά νέα, εκτός από τα γνωστά προβλήματα με τους μακροχρόνιους ο Βενγκέρ θα στερηθεί των υπηρεσιών του στόπερ Κοσιελνί και του εξτρέμ Σάντσεζ.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Ερυθρός Αστέρας-Άρσεναλ: Ο Βενγκέρ κατεβάζει την ομάδα με αναπληρωματικούς στο Γιουρόπα και τα ματς γίνονται αυτομάτως ροντέο. Πρώτη επιλογή το αμφίσκορο σε απόδοση 1,70 της Stoiximan. Εναλλακτική επιλογή το συνδυαστικό goal & over 2,5 σε απόδοση 2,12 που πληρώνει καλύτερα.