Προγνωστικά

Γιονγκ Άγιαξ-Αλμίρε Σίτι: Θα «ματώσουν» τα δίχτυα!

By

on

Γιονγκ Άγιαξ-Αλμίρε Σίτι: Η ομάδα νέων του Αγιαξ υποδέχεται την Αλμίρε Σίτι σε ματς που κλείνει την 9η αγωνιστική της ολλανδικής Eerste Divisie και θα έχει πολλά γκολ.

Ολλανδία 2, Γιονγκ Άγιαξ-Αλμίρε Σίτι (Δευτέρα 21:00): Ο Άγιαξ απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής στην Eerste Divisie και αν συνεχίσει την ίδια καλή πορεία σίγουρα μπορεί να μείνει εκεί για αρκετό καιρό. Η ομάδα προέρχεται από εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της ομάδας νέων της Ουτρέχτης. Ο Αγιαξ άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά ισοφαρίστηκε με τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου. Η ομάδα βρήκε το γκολ της νίκης στο 57′ με τον Κασιέρα, κόντρα στη μαχητική Ουτρέχτη και πανηγύρισε την 6η νίκη σε σύνολο 8 παιχνιδιών στο πρωτάθλημα, όπου διατηρεί το αήττητο. Ο Αίαντας είναι μόνος 1ος στη βαθμολογία με 20 βαθμούς σε 8 αγωνιστικές, να υπενθυμίσουμε όμως ότι δεν διατηρεί δικαίωμα ανόδου στη μεγάλη κατηγορία. Με 2-3 γκολ έληξαν οι 6/8 φετινές αναμετρήσεις της ομάδας. Υπάρχει πιθανότητα να ενισχυθεί με παίχτες από την πρώτη ομάδα στο αποψινό ματς.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Αλμίρε μετά από 3 ματς χωρίς νίκη κατάφερε να πάρει το τρίποντο στο εντός έδρας ματς κόντρα στη Μάαστριχτ με σκορ 3-2. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, κρατώντας το προβάδισμα μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι της Αλμίρε «ξύπνησαν» στην επανάληψη και ισοφάρισαν στο 60′ με γκολ του Βάλπορτ και με τον ίδιο πάιχτη ανέτρεψαν το σκορ στο 74′. Στο 76′ το 3-1 για την Αλμίρε με γκολ του Βάλιαν. Οι φιλοξενούμενοι απλά μείωσαν σε 3-2 στο 89′ και παράλληλα διαμόρφωσαν το τελικό 3-2. Εύκολη επικράτηση για την Αλμίρε παρά την εικόνα του τελικού σκορ, με την ομάδα να αποδίδει όμορφο θέαμα στην επανάληψη. Βρίσκεται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 9 βαθμούς σε 8 αγώνες. Όλα τα φετινά ματς της έληξαν με goal.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Γιονγκ Άγιαξ-Αλμίρε Σίτι: Αναμένεται ανοιχτό παιχνίδι και λογικά το σκορ θα κυμανθεί σε υψηλά επίπεδα. Θα πάμε στο over 3,5 γκολ αγώνα σε απόδοση 1,75 από τη Stoiximan. Ρισκάρουμε και με το 4-6 γκολ σε απόδοση 2,15 για να πάρουμε καλύτερη απόδοση.