Ισημερινός-Αργεντινή: Κινδυνεύει να μείνει εκτός Μουντιάλ η Αργεντινή!

By

on

Ισημερινός-Αργεντινή: Η πρόκριση στο Μουντιάλ δεν εξαρτάται από τα δικά της πόδια, καθώς αν το Περού κερδίσει την Κολομβία αφήνει την «Αλμπισελέστε» εκτός Μουντιάλ μετά από 48 χρόνια!

Προκριματικά Μουντιάλ, Ισημερινός-Αργεντινή (Τρίτη 02:30): Ο Ισημερινός έχει αποκλειστεί από τα προκριματικά καθώς βρίσκεται στην 8η θέση του ομίλου με 20 βαθμούς σε 17 ματς. Η ομάδα συμπλήρωσε 5 διαδοχικές ήττες, τελευταία αυτή από τη Χιλή εκτός έδρας με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 18ο λεπτό, κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης στο 82ο λεπτό με τον Ιμπάρα και να φέρει το ματς στα ίσα. Δεν κράτησε όμως πολύ και 3 λεπτά αργότερα δέχτηκε το 2-1 από γκολ που σκόραρε ο Αλέξις Σάντσεζ. Στο πρώτο ματς κόντρα στην Αργεντινή στο Μπουένος Άιρες η ομάδα του Εκουαδόρ είχε επικρατήσει με 0-2. Νίκη η οποία αποδείχθηκε έκλαμψη σε μία κατά τα άλλα μέτρια παρουσία της ομάδας στα προκριματικά. Στο αγωνιστικό κομμάτι, εκτός θα είναι οι τιμωρημένοι Βαλένσια και Αρόγιο.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Αργεντινή έκανε νέα γκέλα με το Περού εντός έδρας, για ακόμα ένα παιχνίδι στα προκριματικά του Μουντιάλ έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό κι έμεινε στο 0-0. Μπορεί επί 90 λεπτά να είχε τον απόλυτο έλεγχο, αλλά η υπεροχή αυτή δεν μετουσιώθηκε σε κάποιο γκολ. Έτσι, πλέον η παρέα του Μέσι χρειάζεται μόνο τη νίκη απέναντι στο Εκουαδόρ εκτός έδρας και φυσικά συνδυασμό αποτελεσμάτων για να βρεθεί στα τελικά της Ρωσίας έστω μέσω των μπαράζ. Ένα υπαρκτό σενάριο είναι η περίπτωση νίκης του Περού κόντρα στην Κολομβία, που αφήνει την Αργεντινή στην 6η θέση κι εκτός μπαράζ. Σε περίπτωση αποκλεισμού κλείνει ένας  κύκλος συνεχούς παρουσίας διάρκειας 34 ετών, ο οποίος περιλαμβάνει τα δύο τρόπαια που έχει στη βιτρίνα της η ποδοσφαιρική ομοσπονδία της χώρας (1978, 1986), καθώς και δύο χαμένους τελικούς (1990, 2014). Σε αρκετές αλλαγές αναμένεται να προβεί ο κόουτς Σαμπάολι ενόψει του αποψινού ματς.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Ισημερινός-Αργεντινή: Κρίσιμο ματς για τους Αργεντινούς που θέλουν μόνο νίκη και να περιμένουν το ματς του Περού. Έστω και στο τέλος πιστεύουμε να αφυπνιστεί η ομάδα του Σαμπάολι και να πάρει τη νίκη. το διπλό χαμηλά, θα πάμε με ρίσκο στο διπλό από το ημίχρονο του 2,12 της Stoiximan. Εναλλακτική επιλογή το 2-3 γκολ το οποίο βρίσκουμε στη  Stoiximan σε απόδοση διπλασιασμού.