Καμπούρ-Ος: Πτωτικές πορείες

By

on

Καμπούρ-Ος: Αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική της ολλανδικής Eerste Divisie και οι δύο ομάδες ακολουθούν πτωτική πορεία μετά το δυνατό τους ξεκίνημα.

Ολλανδία 2, Καμπούρ-Ος (Παρασκευή 21:00): Η Καμπούρ μετά από 4 ματς χωρίς αήττητη στο πρωτάθλημα, έχασε με 2-0 στο εκτός έδρας ματς κόντρα στην Έμεν. Ανώτεροι οι γηπεδούχοι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, προηγήθηκαν στο 30′. Η Καμπούρ ανέβασε την απόδοσή της στην επανάληψη, πίεσε και είχε κάποιες καλές ευκαιρίες να φέρει το ματς στα ίσα. Δεν τα κατάφερε κι έτσι οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 72ο λεπτό, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό σκορ. Τρίτη ήττα για την Καμπούρ στο φετινό πρωτάθλημα, η οποία βρίσκεται στη 14η θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς σε 8 αγωνιστικές. Εντός έδρας οι επιδόσεις της δεν είναι καλές φέτος, καθώς σε 3 ματς που έχει δώσει στην έδρα της δεν έχει σημειώσει νίκη (0-2-1). Τα 4 τελευταία εντός έδρας ματς κόντρα στην Ος έληξαν με over 4,5 γκολ αγώνα (8-1, 4-2, 4-1, 4-2).

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Η Ος από τα μέσα Σεπτεμβρίου κι έπειτα έχει αρχίσει να ξεφουσκώνει επικίνδυνα  και να μην θυμίζει σε τίποτα την ομάδα των 4 πρώτων αγωνιστικών. Πλέον μετράει 4 ματς χωρίς νίκη (0-1-3), προέρχεται από βαριά εντός έδρας ήττα με 1-6 από την Γκόου Αχέντ Ιγκλς. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο (20′, 42′) δείχνοντας από νωρίς την ανωτερότητά τους. Μέχρι το 51′ η Γκόου Αχέντ είχε κάνει το σκορ 0-4, η Ος μείωσε προσωρινά στο 78′ με τον Καματσί μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ακόμα δύο γκολ για τους φιλοξενούμενους (84′, 85′) για να διαμορφωθεί το τελικό 1-6. Η Ος βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας έχοντας 11 πόντους σε 8 ματς. Εκτός έδρας η ομάδα παραμένει αήττητη σε σύνολο 3 ματς (1-2-0).

Καμπούρ-Ος: Η Καμπούρ χωρίς νίκη εντός έδρας, η Ος αήττητη εκτός έδρας. Τα μεταξύ τους ματς στην έδρα της Καμπούρ πάντως, έχουν παραδοσιακά αρκετά γκολ. Τα 7 τελευταία έληξαν με over 2,5 (τα 4 πιο πρόσφατα είχαν πάνω από 4,5 γκολ). Επιλογή μας το over 3,5 σε απόδοση 1,91 από τη Stoiximan.