Προγνωστικά

Κιέβο-Φιορεντίνα: Με καλή παράδοση οι “Βιόλα”

on

Κιέβο-Φιορεντίνα: Η Φιορεντίνα που μετράει δύο ματς χωρίς νίκη θα προσπαθήσει σήμερα να πάρει το τρίποντο κόντρα στην Κιέβο έχοντας υπέρ της και την παράδοση.

Serie A, Κιέβο-Φιορεντίνα (Κυριακή 16:00): Η Κιέβο προέρχεται από εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Κάλιαρι, φτάνοντας στο δεύτερο τρίποντο για τη φετινή σεζόν (και οι δύο νίκες της ομάδας ήταν εκτός έδρας). Η ομάδα προηγήθηκε με γκολ του Ινγκλέζε στο 53ο λεπτό, η Κάλιαρι προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά στο 83′ έμεινε με 10 παίχτες λόγω αποβολής του Πισακάνε. Η Κιέβο έχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα, σκόραρε και δεύτερο γκολ με τον Στεπίνσκι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας κι έχει 8 βαθμούς σε 6 αγωνιστικές. Και τα 6 φετινά ματς της Κιέβο έχουν λήξει μέσα στο όριο των 2-3 γκολ. Μόλις 2 στα 12 τελευταία εντός έδρας ματς κόντρα στη Φιορεντίνα πήρε η Κιέβο (2-2-8). Στα αγωνιστικά νέα, εκτός αποστολής θα μείνουν οι τραυματίες Γκόμπι (χαφ), Μετζιορίνι (φορ) και Ριγκόνι (χαφ).

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Κιέβο-Φιορεντίνα

Η Φιορεντίνα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στο Κυριακάτικο ματς του “Αρτέμιο Φράνκι” κόντρα στην Αταλάντα. Προηγήθηκε με γκολ του Κιέζα στο 12ο λεπτό. Στη συνέχεια όμως έπαιξε παθητικά και δεν κυνήγησε το δεύτερο γκολ. Η πρώτη προειδοποίηση ήρθε από τους φιλοξενούμενους όταν στο 62′ ο Γκόμεζ αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 94′ για την Αταλάντα για να γραφτεί το τελικό 1-1. Οι “Βιόλα” βρίσκονται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 7 βαθμούς σε 6 αγωνιστικές. Η Φιορεντίνα είχε κερδίσει με 0-3 στο περσινό ματς του “Μπεντεγκόντι” κόντρα στην Κιέβο. Με καλή παράδοση στη Βερόνα η ομάδα του Στέφανο Πιόλι, ο οποίος είχε διατελέσει προπονητής της Κιέβο την περίοδο 2010-11. Δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών ο Πιόλι, κομπλέ η αποστολή για τη Βερόνα.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Κιέβο-Φιορεντίνα: Ομάδες που σκοράρουν και δέχονται το γκολ με την ίδια ευκολία. Πρώτη επιλογή το goal σε απόδοση 1,75 που αγοράζουμε από τη Stoiximan. Εναλλακτικό σημείο το διπλό της Φιορεντίνα στο 2,60 καθώς πιστεύουμε πως η ομάδα του Πιόλι έχει την ποιότητα να φύγει με το τρίποντο από το “Μπεντεγκόντι”.