Κλερμόν-Χάβρη: Με στόχο την άνοδο

By

on

Κλερμόν-Χάβρη: Κλερμόν και Χάβρη διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής με τις δυο ομάδες να έχουν ως απώτερο στόχο την άνοδο στη Ligue 1.

Γαλλία Β, Κλερμόν-Χάβρη (Σάββατο 16:00): Η Κλερμόν μετά από δύο διαδοχικές νίκες, ηττήθηκε στην έδρα της πρωτοπόρου Ρεμς με 1-0 πριν τη διακοπή. Ισορροπημένο ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, από την αρχή φάνηκε πως όποια από τις δύο ομάδες καταφέρει να σκοράρει θα πάρει και το ματς. Το κατάφεραν οι γηπεδούχοι στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης και πήραν τη νίκη. Μετά από αυτή την ήττα η Κλερμόν υποχώρησε στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, όπου έχει 17 βαθμούς σε 10 αγωνιστικές. Η ομάδα μετράει 3 συνεχόμενα no goal αλλά τώρα θα στερηθεί δύο πολύτιμα «γρανάζια» της μεσοαμυντικής της λειτουργίας. Τα 3 τελευταία ματς για το πρωτάθλημα έληξαν με under 2,5 γκολ. Το περσινό εντός έδρας ματς κόντρα στη Χάβρη είχε λήξει με 1-3 υπέρ των φιλοξενούμενων. Στα αγωνιστικά νέα, εκτός οι βασικότατοι Φοντέιν (αμυντικός, 10/0) και ο αμυντικός χαφ Πέρεζ (10/1).

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Η Χάβρη έδειξε πως όταν παίζει στην έδρα της μεταμορφώνεται σε ομάδα επιπέδου Ligue 1, την τελευταία αγωνιστική πριν τη διακοπή πήρε τη νίκη στο «σπίτι» της επί της Λοριάν, με σκορ 3-2. Σημαντικό τρίποντο που έδωσε βαθιά τόνωση ηθικού στους παίχτες για τη δύσκολη συνέχεια. Οι φιλοξενούμενοι της Λοριάν προηγήθηκαν στο 14′, όμως η Χάβρη πριν το ημίχρονο κατάφερε με δύο γκολ να φέρει τούμπα το ματς (34′, 43′). Στην επανάληψη και στο 70ο λεπτό πέτυχε το 3-1 με γκολ του Φοντέν. Η Λοριάν απλά μείωσε σε 3-2 στο 80′ που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του παιχνιδιού. Ο Αμερικανός ιδιοκτήτης της ομάδας Βινσέντ Βόλπε, τόνισε πως στόχος της ομάδας είναι η άνοδος και τίποτα λιγότερο. Η ομάδα βρίσκεται στην 5η θέση με 19 βαθμούς, εκτός έδρας μετράει 3 σερί ήττες. Στο αγωνιστικό σκέλος, μοναδικό πρόβλημα είναι ο τραυματίας αμυντικός Μουκοντί (10/2).

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Κλερμόν-Χάβρη: Ο Γκαστιέ θέλει να κάνει την Κλερμόν πιο επιθετική, την ίδια ώρα που η Χάβρη θα ψάξει για βαθμούς μετά από 3 σερί ήττες μακριά από την έδρα της. Βασική επιλογή το goal του 1,83 της Stoiximan. Με ρίσκο μπαίνουμε και στο goal & over 2,5στην υψηλή απόδοση του 2,45.