Προγνωστικά

Κύπρος-Ελλάδα: Δεν είναι Eurovision το ματς…

By

on

Κύπρος-Ελλάδα: Δύσκολη αποστολή της Ελλάδας στην Κύπρο καθώς μόνο με νίκη στο ΓΣΠ και γκέλα της Βοσνίας υπάρχουν ελπίδες πρόκρισης στην τελική φάση του Μουντιάλ.

Προκριματικά Μουντιάλ, Κύπρος-Ελλάδα (Σάββατο 21:45): Η Κύπρος αν και νίκησε με μεγάλη ανατροπή τη Βοσνία (3-2) στο ΓΣΠ, δεν κατάφερε να δώσει αξία στη νίκη της καθώς ηττήθηκε με 1-0 στην Εσθονία. Η ομάδα του Μπεν Σιμόν έχυσε την καρδάρα με το γάλα, στο ματς του Ταλίν αφού δέχτηκε το γκολ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων και έχασε τις ελπίδες που είχε για την κατάληψη της 2ης θέσης. Κακό ποιοτικά το ματς στο πρώτο ημίχρονο, ίδιο σκηνικό και στην επανάληψη, το γκολ στο τέλος «μαχαιριά στην καρδιά» της Εθνικής ομάδας της Κύπρου. Η ομάδα παραμένει στην 4η θέση του ομίλου με 10 βαθμούς σε 8 αγωνιστικές και οι ελπίδες για πρόκριση πλέον είναι μηδαμινές. Η Κύπρος κατάφερε μόλις στα 4/19 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της. Στα αγωνιστικά νέα, μοναδικό πρόβλημα η απουσία του τραυματία Δημήτρη Χριστοφή.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Ελλάδα το πάλεψε κόντρα στο Βέλγιο, αλλά ηττήθηκε με 1-2 στο ματς της 3ης Σεπτεμβρίου στο γήπεδο «Καραϊσκάκης». Παρουσίασε καλό πρόσωπο στο ματς αλλά πλήρωσε δύο ολιγωρίες στην άμυνα και γνώρισε την ήττα από το Βέλγιο. Αποτέλεσμα, η υπόθεση της κατάληψης της 2ης θέσης του ομίλου να μην βρίσκεται πλέον αποκλειστικά στα δικά της πόδια, καθώς η Βοσνία που επικράτησε του Γιβραλτάρ εκτός έδρας, την προσπέρασε στην βαθμολογία. Πλέον περιμένει το Βέλγιο να της κάνει το «δώρο» και να πάρει θετικό αποτέλεσμα στο Σαράγιεβο, έτσι ώστε με νίκη στην Κύπρο να ξαναπεράσει στη 2η προνομιούχο θέση που οδηγεί στα μπαράζ. Νέο πρόσωπο στην ομάδα ο Χριστοδουλόπουλος που πραγματοποιεί εξαιρετικές εμφανίσει με τη φανέλα της ΑΕΚ, επιστρέφει ο Μήτρογλου που είχε λείψει στα ματς με Εσθονία και Βέλγιο από την κορυφή της επίθεσης.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Κύπρος-Ελλάδα: Μόνο νίκη θέλει η Ελλάδα, ότι κι αν γίνει στη Βοσνία. Η Κύπρος δεν έχει πλέον ρεαλιστικές ελπίδες πρόκρισης.Επιλογή το over 2,5 του 2,60, καθώς η απόδοση είναι προκλητικά υψηλή για να την αφήσουμε χωρίς να ποντάρουμε πάνω της έστω και λίγα ψιλά.