Προγνωστικά

Λαμία-Πανιώνιος: Στη φυσική της έδρα

on

Λαμία-Πανιώνιος: Τα βελτιωτικά έργα στο γήπεδο της Λαμίας τελείωσαν και η τοπική ομάδα επιστρέφει για να αντιμετωπίσει τον δυνατό και φέτος Πανιώνιο.

Bundesliga, Λαμία-Πανιώνιος (Δευτέρα 19:30): Η Λαμία προέρχεται από βαριά ήττα με 3-0 στο Περιστέρι από τον Ατρόμητο. Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα του Μπάμπη Τεννέ μετά το 0-1 από την ΑΕΚ. Οι γηπεδούχοι του Ατρομήτου ήταν καλύτεροι και σκόραραν και τα τρία γκολ του αγώνα από το πρώτο ημίχρονο. Ανήμπορη να αντιδράσει η Λαμία που ήταν κακή. Η ομάδα επιστρέφει μετά στο γήπεδό της και η 6η αγωνιστική θα γίνει κανονικά εκεί. Η επιτροπή αδειοδότησης της διοργανώτριας αρχής βρέθηκε το πρωί της Πέμπτης (21/09) στο Δημοτικό Στάδιο της Λαμίας, έλεγξε τις εγκαταστάσεις και έδωσε την έγκριση για χρήση του γηπέδου. Αναμένεται πολύς κόσμος στο στάδιο, καθώς οι οπαδοί θα έχουν την ευκαιρία να δουν για πρώτη δορά φέτος την ομάδα τους από κοντά. Χωρίς προβλήματα η αποστολή για τον αποψινό αγώνα.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Λαμία-Πανιώνιος

Ο Πανιώνιος βρίσκεται σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση, προέρχεται από το εντυπωσιακό 4-1 επί της Λάρισας στη Νέα Σμύρνη. Το ματς εξελίχθηκε σε παράσταση για έναν ρόλο, με τους γηπεδούχους να είναι κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού. Λάμπρου, Γεσίλ και Σπιριντόνοβιτς ταλαιπώρησαν αφάνταστα την γραμμή άμυνας των φιλοξενούμενων, σκοράροντας από ένα γκολ, ενώ σκόρερ χρίστηκε και ο Μασούρας ερχόμενος από τον πάγκο. Στις καθυστερήσεις ο Φατιόν με εκτέλεση πέναλτι μείωσε για το τελικό 4-1 υπέρ του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη. Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς σε 5 αγωνιστικές. Επιστρέφουν οι Σιώπης (2/0) και Ντουρμισάι (4/1), δεν υπάρχουν προβλήματα, καθαρό το ιατρικό της ομάδας.

Λαμία-Πανιώνιος: Ιδιαίτερο ματς για τη Λαμία που παίζει για πρώτη φορά στην έδρα της. Δεν θα είναι τόσο έυκολο το ματς για τον Πανιώνιο τον οποίο οι μπουκ έχουν χρίσει φαβορί. Κλειστό το ματς στο πρώτο ημίχρονο, η ισοπαλία στο πρώτο 45λεπτο έχει τύχη στο 1,80 της Stoiximan. Με ρίσκο πάμε στο 0-1 γκολ του 2,20 αφού πιστεύουμε πως πολύ δύσκολα θα μπουν παραπάνω από 1 τέρματα.