Προγνωστικά

Λεγκανές-Ατλέτικο Μαδρίτης: Χαμηλό σκορ

on

Λεγκανές-Ατλέτικο Μαδρίτης: Η Ατλέτικο θα ψάξει αντίδραση μετά την ήττα με 1-2 εντός από την Τσέλσι στο Τσάμπιονς Λιγκ, όμως η Λεγκανές μπορεί να αποδειχθεί σκληρό καρύδι.

Primera Division, Λεγκανές-Ατλέτικο Μαδρίτης (Σάββατο 21:45): Η Λεγκανές προέρχεται από σημαντική εκτός έδρας νίκη με 0-2 επί της Λας Πάλμας. Η ομάδα εκμεταλλεύτηκε τους κενούς χώρους, έπαιξε έξυπνα στις αντεπιθέσεις και νίκησε δίκαια την ομάδα από τα Κανάρια. Σκόρερς οι Μποβέ στο 47′ και Ερασό στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων. Αμυντική ομάδα που και φέτος στηρίζει πολλά στην καλή ανασταλτική της λειτουργία. Δεν είναι τυχαίο ότι τα 5/6 φετινά της ματς στο πρωτάθλημα της Πριμέρα, έχουν λήξει με under 2,5 γκολ αγώνα. Η Λεγκανές βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας έχοντας 10 βαθμούς σε 6 αγωνιστικές, πολύ καλή η πορεία της έως τώρα. Στα αγωνιστικά, την ίδια ενδεκάδα όπως και στο ματς με τη Λας Πάλμας θα παρατάξει ο Ασιέρ Γκαριτάνο, εκτός θα είναι ο δεξιός χαφ Ομάρ Ράμος, αμφίβολος ο στόπερ Μουνιός.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Λεγκανές-Ατλέτικο Μαδρίτης

Η Ατλέτικο προηγήθηκε της Τσέλσι στο εντός έδρας ματς της Τετάρτης αλλά το comeback της Τσέλσι στην επανάληψη χάρισε τη νίκη στους “μπλε”. Ήρωας για τους φιλοξενούμενος ο φορ Μπατσουαγί που μπήκε στο 82′ και σκόραρε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων για να δώσει τη νίκη στην ομάδα του. Πιο πριν η ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε είχε επικρατήσει με 2-0 της Σεβίλλης στο “Γουάντα Μετροπολιτάνο”. Τα γκολ για τους “Ροχιμπλάνκος” πέτυχαν οι Καράσκο (46′) και Γκριζμάν (69′), που ήταν πολύ καλοί στην επανάληψη. Η Ατλέτικο βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας έχοντας 14 βαθμούς σε 6 ματς, στο -4 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα. Αήττητη μακριά από την έδρα της η Ατλέτικο μετράει 2 νίκες και 2 ισοπαλίες σε 4 ματς μακριά από τη Μαδρίτη. Δεν έχουν αναφερθεί νέες απουσίες για το σύνολο του Σιμεόνε.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Λεγκανές-Ατλέτικο Μαδρίτης: Περιμένουμε χαμηλό σκορ, καθώς οι δύο ομάδες είναι φύσει αμυντικές. Πάντως τον πρώτο λόγο για τη νίκη έχει η Ατλέτικο, η οποία μετά την ήττα από την Τσέλσι θα αντιδράσει. Επιλέγουμε το συνδυαστικό 2 & under 3,5 γκολ αγώνα σε απόδοση 2,05 που βρίσκουμε στη Stoiximan.