Προγνωστικά

Λέτσε-Σίκουλα Λεόντσιο: Βαδίζει προς την κορυφή

By

on

Λέτσε-Σίκουλα Λεόντσιο: Βήμα βήμα η Λέτσε κάνει βήματα προς την κορυφή και με νίκη απόψε επί της Σίκουλα μπορεί να βρεθεί ακόμη και στην 1η θέση.

Serie C, Λέτσε-Σίκουλα Λεόντσιο (Τρίτη 21:30): Η Λέτσε βρίσκεται σε αρκετά καλή αγωνιστική κατάσταση, μετράει 3 σερί νίκες και πλέον έχει βλέψεις για την κορυφή. Προέρχεται από εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Μπισέλιε το βράδυ του Σαββάτου. Η ομάδα του ιταλικού Νότου άνοιξε το σκορ με γκολ του Κατουράνο στο 32′, διπλασίασε με τον Φερείρα στο 49′ για να «κλειδώσει» το ματς. Οι φιλοξενούμενοι ξαναμπήκαν στο παιχνίδι καθώς μείωσαν στο 63′, όμως η Λέτσε ήταν αποφασισμένη να μην αφήσει το ματς να χαθεί και με τέρμα του Ντι Πιάτσα στο 80′ έκανε το 3-1 και πανηγύρισε τη νίκη. Η ομάδα βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς, στο -1 από την κορυφή και την πρωτοπόρο Μονόπολι. Τα 4/6 φετινά ματς της Λέτσε έληξαν με over 2,5 γκολ αγώνα.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Η Σίκουλα Λεόντσιο είχε παίξει πιο νωρίς με την Μπισέλιε και αναδείχθηκε ισόπαλη εκτός έδρας με 1-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ντέλιτς στο 8ο λεπτό και ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο 45λεπτο. Στην επανάληψη η Σίκουλα πήρε τον έλεγχο των κινήσεων πίεσε και έφτασε στο γκολ της ισοφάρισης στο 84ο λεπτό με τέρμα του Ταβάρες. Από ένα ημίχρονο η κάθε ομάδα, δίκαιο αποτέλεσμα η ισοπαλία. Η Σίκουλα βρίσκεται στην 15η θέση της βαθμολογίας με 5 βαθμούς, έχοντας όμως παίξει 4 ματς, στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού. Πρώτη φορά συναντώνται οι δύο ομάδες σε επίπεδο πρωταθλήματος.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Λέτσε-Σίκουλα Λεόντσιο: Η Λέτσε είναι το φαβορί στο αποψινό ματς, η Σίκουλα έχει δείξει ότι στα ματς με ομάδες των κυβικών της τα καταφέρνει ενώ με τις μεγάλες έχει θέμα (3-0 ήττα από την Μονόπολι). Ο άσσος χαμηλά, θα πάμε στο συνδυαστικό 1 & over 1,5 σε απόδοση 1,91 που αγοράζουμε από τη Stoiximan.