Προγνωστικά

Λιντς-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: Ομάδες που διεκδικούν την άνοδο

By

on

Λιντς-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: Ψηλά στη βαθμολογία και οι δύο ομάδες με υψηλούς στόχους για τη φετινή σεζόν, κοντράρονται απόψε σε ματς που ανοίγει τη 14η αγωνιστική της Championship.

Championship, Λιντς-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (Παρασκευή 21:45): Η Λιντς έβαλε τέλος στο σερί των 3 διαδοχικών ηττών που είχε στο πρωτάθλημα καθώς το Σάββατο κέρδισε εκτός έδρας με 0-3 την Μπρίστολ Σίτι. Η Λιντς άνοιξε το σκορ με γκολ του Ισπανού Σάιθ στο 4′ και δέκα λεπτά αργότερα ο ίδιος παίχτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Γερμανός φορ Λασόγκα που πέρσι αγωνιζόταν στην Μπουντεσλίγκα με το Αμβούργο, σκόραρε το τρίτο γκολ της ομάδας στο 67′. Στο 79′ η Λιντς έμεινε με παίχτη λιγότερο καθώς αποβλήθηκε ο Μπεράρντι με απευθείας κόκκινη κάρτα. Δεν άλλαξε τίποτα μέχρι το τέλος της αναμέτρησης τελικό σκορ 0-3. Βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 23 βαθμούς σε 13 αγώνες, στο -4 από τη σημερινή αντίπαλο που είναι στην 3η θέση. Καθαρό το ιατρικό δελτίο της ομάδας, κατεβαίνει κομπλέ στο αποψινό ματς.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Σέφιλντ πέτυχε δεύτερη σερί εντός έδρας νίκη αφού νίκησε με 2-1 το Σάββατο τη Ρέντινγκ. Καλή εμφάνιση για την ομάδα ιδίως στο πρώτο ημίχρονο σφράγισε από νωρίς τη νίκη, στη συνέχεια έκανε σωστή διαχείριση και έφυγε με τη νίκη. Άνοιξε το σκορ με γκολ του Κάουτς στο 19ο λεπτό, στο 37′ διπλασίασε τα τέρματά της με τον Σαρπ και πήρε ισχυρό προβάδισμα για τη νίκη. Στο 85′ οι φιλοξενούμενοι της Ρέντινγκ μείωσαν σε 2-1, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό σκορ. Η Σέφιλντ βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας με 27 βαθμούς σε 13 αγώνες, στο -2 από την πρωτοπόρο Γουλβς. Σε περίπτωση που απόψε κερδίσει και με ήττα της Γουλβς μπορεί να βρεθεί στην κορυφή. Εκτός έδρας, μετράει 3 νίκες στα 4 τελευταία ματς, το περσινό ματς στο «Ελαντ Ρόουντ» είχε λήξει 1-0 υπέρ των γηπεδούχων. Στα αγωνιστικά, εκτός ο φρο Λάβερι, αμφίβολοι ο κεντρικός αμυντικός Στίαρμαν και ο μπακ Φρίμαν.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Λιντς-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: Ντέρμπι το ματς οι δύο ομάδες δείχνουν ισοδύναμες. Η Λιντς δυνατή εντός έχει μόνο μία ήττα αυτή από τη Ρέντινγκ (3-2-1). Η Σέφιλντ εκτός μετράει 3-0-3, στα 5/6 έχει δεχτεί τουλάχιστον ένα γκολ. Δύσκολο το σημείο, θα πάμε στο 2-3 γκολσε απόδοση 2,00 που αγοράζουμε από τη Stoiximan.