Προγνωστικά

Μονακό-Μπεσίκτας: Καίγονται για νίκη οι Μονεγάσκοι

By

on

Μονακό-Μπεσίκτας: Η Μονακό έχει μείνει μόνη στην τελευταία θέση του ομίλου και απόψε χρειάζεται νίκη πάση θυσία για να μπει ξανά στο κόλπο της πρόκρισης.

Champions League, Μονακό-Μπεσίκτας (Τρίτη 21:45): Η Μονακό δεν βρίσκεται σε καλή φόρμα και παραμένει χωρίς νίκη στα 3 τελευταία ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Το βράδυ της Παρασκευής ηττήθηκε με 3-2 εκτός έδρας στο ντέρμπι κόντρα στη Λυών. Πολύ θεαματικό ματς με πολλά γκολ, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές αλλά η Μονακό είχε την απάντηση και στις δύο περιπτώσεις. 2-2 το πρώτο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε στην επανάληψη. Όλα έδειχνα ότι οι δύο ομάδες θα μοιράζονταν βαθμούς κι εντυπώσεις, ο Φεκίρ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων σκόραρε και χάρισε τη νίκη στη Λυών. Η Μονακό μετά από αυτή την ήττα είδε τη διαφορά τη από την πρωτοπόρο Παρί να αυξάνεται στους 6 βαθμούς. Στο προηγούμενο ματς για τον όμιλο γνώρισε βαριά εντός έδρας ήττα με 0-3 από την Πόρτο σε ματς όπου πραγματοποίησε απογοητευτική εμφάνιση. Η ομάδα έχει μείνει στην τελευταία θέση του ομίλου και μόνο με νίκη διατηρεί ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση. Εκτός ο εξτρέμ Γκεζάλ και ο φορ Γιόβετιτς.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Μπεσίκτας τα πηγαίνει περίφημα μέχρι στιγμής στον 7ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ καθώς βρίσκεται στην 1η θέση και οδηγεί την κούρσα. Στο τελευταίο ματς που έδωσε για την κορυφαία διασυλλογική ευρωπαϊκή διοργάνωση, επικράτησε εντός έδρας με 2-0 της Λειψίας. Οι οπαδοί της τουρκικής ομάδας δημιούργησαν κολασμένη ατμόσφαιρα, μάλιστα ο Βέρνερ της Λειψίας ζήτησε να γίνει αλλαγή στο ημίωρο καθώς δεν άντεξε το θόρυβο του γηπέδου και τα πολλά ντεσιμπέλ. Η εικόνα της ομάδας στην Ευρώπη δεν συνάδει με τοις κακές εμφανίσεις στο εγχώριο πρωτάθλημα όπου η Μπεσίκτας βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας και χωρίς νίκη για 3 σερί παιχνίδια. Προέρχεται από εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Γκεντσλερμπιρλίγκι, η οποία την άφησε 8 βαθμούς πίσω από την κορυφή. Στα αγωνιστικά νέα, ο στόπερ Νουκάν και ο δεξιός χαφ Τόρε είναι τραυματίες και θα αγωνιστούν στο αποψινό παιχνίδι.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Μονακό-Μπεσίκτας: Η Μονακό πρέπει να πάρει τη νίκη αν θέλει να προκριθεί στην επόμενη φάση αλλά η Μπεσίκτας δεν αποτελεί αμελητέα ποσότητα. Ο άσσος δεν παίζεται σε τόσο χαμηλές τιμές (1,60 με 1,65). Θα στραφούμε στη λύση του goal & over 2,5 σε απόδοση 2,02 που βρίσκουμε στη Stoiximan, καθώς πιστεύουμε πως η Μπεσίκτας θα βρει ένα γκολ στο Πριγκιπάτο.