Προγνωστικά

Μπενεβέντο-Φιορεντίνα: Παίρνει το διπλό και ανεβαίνει

By

on

Μπενεβέντο-Φιορεντίνα: Η Φιορεντίνα αντιμετωπίζει την Μπενεβέντο των 8/8 ηττών στο πρωτάθλημα κι ελπίζει να καταφέρει να φύγει με το τρίποντο που θα την φέρει κοντά στην πρώτη 6αδα.

Serie A, Μπενεβέντο-Φιορεντίνα (Κυριακή 16:00): Η Μπενεβέντο αντιμετώπισε εκτός έδρας τη Βερόνα το βράδυ της Δευτέρας και ηττήθηκε με 1-0. Έπαιζε με 10 παίχτες από το 39ο λεπτό όταν και αποβλήθηκε ο στόπερ Αντέι. Κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στα μετόπισθεν μέχρι το 74′, όπου δέχτηκε το γκολ από το Ρόμουλο. Χάθηκε έτσι μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα να πάρει τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα, καθώς έφτασε πιο κοντά από πότε άλλοτε φέτος. 8η ήττα στα 8 πρώτα ματς της φετινής Serie A, η ομάδα είναι μόνη τελευταία στη βαθμολογία με 0 βαθμούς. Η αποφυγή του υποβιβασμού μοιάζει με όνειρο θερινής νυκτός για την ομάδα του Μάρκο Μπαρόνι, αν συνεχιστούν οι κακές εμφανίσεις. Διαθέτει ταυτόχρονα τη χειρότερη επίθεση και τη χειρότερη άμυνα στο πρωτάθλημα με συντελεστή τερμάτων 2-19. Στα αγωνιστικά νέα, τιμωρημένοι οι στόπερ Αντέι (3/0) και Λουτσιόνι (5/0), τραυματίας ο χαφ Ντ’ Αλεσάντρο.

Θες 20 ευρώ FRΕΕΒΕΤ για τους αγώνες του Champions League μπες τώρα εδώ

Η Φιορεντίνα μετά από 3 ματς χωρίς νίκη κατάφερε να πάρει το τρίποντο στο εντός έδρας ματς κόντρα στην Ουντινέζε με σκορ 2-1. Καλή η εμφάνιση των «Βιόλα» στο πρώτο ημίχρονο, ο πρώην παίχτης της Ουντινέζε Σιρίλ Τερό άνοιξε το σκορ στο 28′ και διπλασίασε τα τέρματά του στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης. Η Ουντινέζε ανέβηκε μετά τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, βρήκε το γκολ της μείωσης στο 72′ και είχε ευκαιρίες να ισοφαρίσει κιόλας. Δεν τα κατάφερε το ματς έμεινε στο 2-1 και η Φιορεντίνα πανηγύρισε την 3η νίκη της στο πρωτάθλημα. Η ομάδα βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας έχοντας 10 βαθμούς σε 8 αγωνιστικές. Ευκαιρία για την ομάδα του Πιόλι σήμερα να πετύχει δεύτερη διαδοχική νίκη και να ανέβει βαθμολογικά. Στο αγωνιστικό κομμάτι, νοκ άουτ οι τραυματίες, Ντίας (εξτρέμ, 7/1) και ο μεσοεπιθετικός Σαπονάρα (1/0).

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Μπενεβέντο-Φιορεντίνα: Δεδομένες οι αδυναμίες της Μπενεβέντο που σήμερα θα έχει και σοβαρές ελλείψεις στην άμυνα. Η Φιορεντίνα μπορεί να φύγει με τη νίκη, οριακά αποδεκτό το διπλό του 1,62 της Stoiximan. Για πιο μεγάλη απόδοση αγοράζουμε το συνδυαστικό 2 & over 2,5 σε απόδοση 2,30.