Προγνωστικά

Νιούελς-Γοδόι Κρουζ: Η έδρα παίζει ρόλο

on

Νιούελς-Γοδόι Κρουζ: Η Νιούελς μετά την ήττα από τη Λανούς θα προσπαθήσει να επιστρέψει στις νίκες κόντρα στη Γοδόι που εκτός έδρας δυσκολεύεται.

Α΄Αργεντινής, Νιούελς-Γοδόι Κρουζ (Δευτέρα 03:05): Η Νιούελς ηττήθηκε με 1-0 από τη Λανούς και το αποτέλεσμα αυτό δεν άρεσε σε κανένα. Η ομάδα δεν έπαιξε ιδιαίτερα καλά, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 61ο λεπτό, όμως η παθητική στάση που είχε σχεδόν σε όλο το ματς δεν την άφησε να βρει το γκολ της ισοφάρισης. Στο 85′ οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίχτες, ούτε αυτή την ευκαιρία μπόρεσε να εκμεταλλευτεί η Νιούελς για να φέρει το ματς στα ίσα. Εντός έδρας έχει μία νίκη και μία ισοπαλία στα 2 ματς που έχει δώσει, μακριά από την έδρα της εντοπίζεται το πρόβλημα. Απόψε έχει καλή ευκαιρία να επιστρέψει στα τρίποντα κόντρα σε μία αντίπαλο που μακριά από την έδρα της χάνει μεγάλη από τη δυναμική της. Η Νιούελς βρίσκεται στην 20η θέση της βαθμολογίας έχοντας 4 βαθμούς σε ισάριθμα ματς. Τραυματίας ο μέσος Σαρμιέντο, μάλλον γυρίζει ο φορ Γκεβγκεοζιάν.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Νιούελς-Γοδόι Κρουζ

Η Γοδόι Κρουζ  είχε ματς για το Κύπελλο μεσοβδόμαδα στο οποίο επικράτησε με 2-1 εντός έδρας της Μπάνφιλντ. Πήρε κεφάλι στο σκορ με γκολ του Ραμίς στο 22ο λεπτό, ισοφαρίστηκε ακριβώς με τη συμπλήρωση των 45 λεπτών του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-1 με γκολ του Χιμένεθ στο 63ο λεπτό, διαχειρίστηκε καλά το προβάδισμά της μέχρι το τέλος κι έφυγε με τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση. Πιο πριν προηγήθηκε η εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Ιντεπεντιέντε για το πρωτάθλημα. Ο κόουτς Μαουρίσιο Λαριέρα θα χρειαστεί να κάνει σωστή διαχείριση του υλικού του για να φρεσκάρει την ενδεκάδα. Η ομάδα βρίσκεται στη 12η θέση της βαθμολογίας έχοντας 6 βαθμούς σε 4 παιχνίδια. Στα αγωνιστικά νέα, ο επιθετικός Ραμίς αποθεραπεύτηκε, ο χαφ Φελίπε Ροντρίγκες παραμένει τραυματίας.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Νιούελς-Γοδόι Κρουζ: Η Νιούελς είναι δυνατή στην έδρα της την ίδια ώρα που η Γοδόι εκτός δεν είναι καλή. Προβάδισμα στον άσσο του 2,08 που αγοράζουμε από τη Stoiximan.