Ντανούμπιο-Πενιαρόλ: Ασταμάτητη η Πενιαρόλ

By

on

Ντανούμπιο-Πενιαρόλ: Τρομερή Πενιαρόλ μετράει 10/10 νίκες και με τη φόρα που έχει μπορεί να περάσει κι από την έδρα της Ντανούμπιο στο πάλαι ποτέ ντέρμπι της Ουρουγουάης.

Α’ Ουρουγουάης, Ντανούμπιο-Πενιαρόλ (Πέμπτη 22:00): Η Ντανούμπιο αντιμετωπίζει την Πενιαρόλ σε ντέρμπι που κάποτε έκρινε τίτλους. Τώρα οι γηπεδούχοι το μόνο που θέλουν είναι να διασφαλίσουν τη συμμετοχή τους στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα. Προέρχεται από εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Ρίβερ Πλέιτ, δεύτερη συνεχόμενη για την ομάδα στο πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό, όμως η Ντανούμπιο βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 19′ από γκολ που σκόραρε  ο Τεράνς. Το δεύτερο ημίχρονο δεν είχε πολύ δράση, οι δύο ομάδες αναλώθηκαν σε παιχνίδι κέντρου και σε σκληρά μαρκαρίσματα εκατέρωθεν. Η ομάδα βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας έχοντας 16 βαθμούς σε 10 αγώνες, απέχει 16 βαθμούς από την κορυφή στην οποία βρίσκεται η Πενιαρόλ. Στα 4 τελευταία της ματς στο πρωτάθλημα έχει φέρει ισάριθμα γκολ/γκολ. Το περσινό εντός έδρας ματς κόντρα στην Πενιαρόλ έληξε με σκορ 3-2 υπέρ της Ντανούμπιο.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Πενιαρόλ δείχνει να «καθαρίζει» την πρωτιά στην Κλαουσούρα, όμως θέλει και την πρώτη θέση στη συνολική βαθμολογία όπου υπολείπεται 4 βαθμών της Ντεφενσόρ Σπόρτινγκ. Η ομάδα προέρχεται από εντός έδρας νίκη κόντρα στη Ζουβεντούδ με σκορ 1-0. δυσκολεύτηκε αρκετά καθώς οι φιλοξενούμενοι αμύνονταν υποδειγματικά μέχει το 84ο λεπτό όταν ο Παλάσιος βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για την ομάδα, που λίγο αργότερα της χάρισε και τη νίκη. «Τρένο» η Πενιαρόλ είναι 1η στη βαθμολογία, έχει σκοράρει 25 κι έχει δεχτεί μόλις 5 τέρματα. Με over 2,5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς της ανεξαρτήτως έδρας, στο πρωτάθλημα. Στο αγωνιστικό σκέλος, απουσιάζουν με τις εθνικές τους ομάδες ο δεξιός μπακ Βαρέλα (8/0) και ο μεσοεπιθετικός Κριστιάν Ροντρίγκες (28/10).

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Ντανούμπιο-Πενιαρόλ: ανεβασμένη αλλά χωρίς σταθερότητα στην απόδοσή της η Ντανούμπιο που λογικά θα υποκύψει στην ερχόμενη με φόρα Πενιαρόλ. Επιλογή μας το διπλό σε απόδοση 1,70 στη Stoiximan, το οποίο γνωρίζει κάθετη πτώση τις 2-3 τελευταίες μέρες. Με ρίσκο θα πάρουμε το διπλό από ημίχρονο στο καλοπληρωμένο 2,45.

Θες 20 ευρώ FRΕΕΒΕΤ για τους αγώνες των προκριματικών του Μουντιάλ  μπες τώρα εδώ