Προγνωστικά

Ντεν Μπος-Γιονγκ Ουτρέχτη: Δεν αστειεύεται στην έδρα της

By

on

Ντεν Μπος-Γιονγκ Ουτρέχτη: Η Ντεν Μπος υποδέχεται στην έδρα της την αδύναμη ομάδα νέων της Ουτρέχτης και έχει σαφές προβάδισμα νίκης.

Ολλανδία 2, Ντεν Μπος-Γιονγκ Ουτρέχτη (Παρασκευή 21:00): Η Ντεν Μποςπροέρχεται από εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Βαλβάαικ. Η Ντεν Μπος αιφνιδίασε τους γηπεδούχους, καθώς προηγήθηκε με γκολ του Ντέιλ στο 3ο μόλις λεπτό της αναμέτρησης. Στη συνέχεια έπαιξε πιο κλειστά με στόχο να διατηρήσει το προβάδισμά της και να μπορέσει να πάρει το τρίποντο. Όλα πήγαιναν καλά μέχρι το 6ο λεπτό των καθυστερήσεων όπου οι γηπεδούχοι βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης και «έκλεψαν» έτσι το βαθμό της ισοπαλίας. Η Ντεν Μπος βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς σε 8 αγωνιστικές. Η ομάδα έχει δύο διαδοχικές νίκες εντός έδρας χωρίς να δεχτεί γκολ (5-0 τη Γιονγκ Αϊντχόφεν, 3-0 τη Ναϊμέγκεν). Αήττητη στα 3 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος. Το περσινό εντός έδρας ματς κόντρα στην ομάδα νέων της Ουτρέχτης έληξε με 1-0.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Η Ουτρέχτη παραμένει για πέμπτο σερί ματς χωρίς νίκη, στο προηγούμενο εκτός έδρας ηττήθηκε με 2-1 από την ομάδα νέων του Αγιαξ. Βρέθηκα από το 2ο κιόλας λεπτό πίσω στο σκορ, κατάφερε στο 10′ να βρει το γκολ της ισοφάρισης με τον Σόου. Οι γηπεδούχοι στο 57′ έκαναν το 2-1, κράτησαν το προβάδισμα μέχρι τέλους και πήραν τη νίκη. Η Γιονγκ Ουτρέχτη βρίσκεται στη 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας 6 πόντους σε 8 αγωνιστικές. Τελευταία νίκη της ομάδας την 1η Σεπτεμβρίου, όταν είχε επικρατήσει με 1-0 της ομάδας νέων της Αλκμάαρ. Εκτός έδρας δεν πηγαίνει καθόλου καλά, αφού σε σύνολο 4 ματς δεν έχει πάρει νίκη (0-2-2). Και τα 4 ματς μακριά από την έδρα της έληξαν με goal & over 2,5, τα 3 εξ αυτών είχαν goal & over 3,5.

Ντεν Μπος-Γιονγκ Ουτρέχτη: Η Ντεν Μπος τα πηγαίνει καλά στην έδρα της την ώρα που η Γιονγκ Ουτρέχτη δεν μπορεί να ορθοποδήσει με τίποτα. Ο άσσος του 1,73 της Stoiximan αποτελεί τη βασική μας επιλογή.  Όποιος δεν θέλει να μπει σε σημείο μπορεί να αγοράσει το goal & over 2,5 σε απόδοση 1,85.