Προγνωστικά

Παρανά-Ιντερνασιονάλ: Δύσκολη έξοδος για τους πρωτοπόρους

By

on

Παρανά-Ιντερνασιονάλ: Η πρωτοπόρος Ιντερνασιονάλ δοκιμάζεται στη δύσκολη έδρα της Παρανά στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της βραζιλιάνικης Serie B και το ματς έχει όλα τα χαρακτηριστικά ενός ντέρμπι.

Βραζιλία Β, Παρανά-Ιντερνασιονάλ (Τρίτη 02:30): Η Παρανά μετά από 5 διαδοχικές νίκες και 7 ματς στα οποία διατηρούσε το αήττητο, ηττήθηκε με 1-0 στο εκτός έδρας ματς κόντρα στη Φιγκεϊρένσε. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 27ο λεπτό όταν οι γηπεδούχοι ευστόχησαν σε εκτέλεση πέναλτι. Η Παρανά είχε μεγάλο ποσοστό της κατοχής στο ματς, δημιούργησε φάσεις, όμως δεν μπόρεσε να διασπάσει την καλοστημένη άμυνα των γηπεδούχων. Δίκαιη η ήττα, η πρώτη μετά από 7 ματς, δεν άλλαξε κάτι στη βαθμολογία η ομάδα παραμένει 3η με 46 βαθμούς σε 27 αγωνιστικές. Το κακό είναι πως η ήττα αυτή έφερε την ομάδα ισόβαθμη με Βίλα Νόβα και τη Σεαρά στο -1 να καιροφυλακτούν. Τα 3/4 τελευταία ματς της ομάδας ανεξαρτήτως έδρας έληξαν με over 2,5 γκολ. Πολύ καλή η παράδοση της Παρανά στα εντός έδρας ματς κόντρα στην Ιντερνασιονάλ, μετράει 6 νίκες σε 7 συνολικά ματς.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Η Ιντερνασιονάλ συνεχίζει με νίκες, πλέον έχει φτάσει τις 4 διαδοχικές, την προηγούμενη αγωνιστική αντιμετώπισε εντός έδρας τη Σάντα Κρουζ και νίκησε με 2-0. Το σκορ άνοιξε ο βετεράνος Ντ’ Αλεσάντρο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 10ο λεπτό. Ο ίδιος παίχτης έγραψε το 2-0 στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης, η Ιντερνασιονάλ «κλείδωσε» το ματς και πανηγύρισε ακόμα μία νίκη. Η ομάδα οδηγεί την κούρσα της Serie B έχοντας 54 βαθμούς σε 27 ματς, στο +6 από τη 2η στη βαθμολογία Αμέρικα Μινέιρο. Στόχος της ομάδας η άμεση επιστροφή στα σαλόνια της Serie A, από την οποία πέρυσι είχε υποβιβαστεί. Τα 4/5 τελευταία ματς της ομάδας ανεξαρτήτως έδρας έληξαν στο όριο των 2-3 γκολ.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Παρανά-Ιντερνασιονάλ: Η Παρανά προέρχεται από εκτός έδρας ήττα την ώρα που η Ιντερνασιονάλ συνεχίζει με νίκες και «καλπάζει» για την άνοδο. Οι γηπεδούχοι έχουν καλή παράδοση κόντρα στην Ιντερνασιονάλ, όμως αυτό το ματς είναι δύσκολο για σημεία. Επιλογή το 2-3 γκολ σε απόδοση 1,97 από τη Stoiximan.