Προγνωστικά

Πιτέρμπορο-Γουίγκαν: Οι δύο καλύτερες επιθέσεις συγκρούονται!

on

Πιτέρμπορο-Γουίγκαν: Η Πιτέρμπορο με 16 γκολ ενεργητικό και η Γουίγκαν με 15 παίζουν σήμερα μεταξύ τους και περιμένουμε ματς με αρκετά γκολ.

Α’ Αγγλίας, Πιτέρμπορο-Γουίγκαν (Σάββατο 17:00): Η Πιτέρμπορο προέρχεται από το ισόπαλο αποτέλεσμα 1-1, το προηγούμενο Σάββατο στην έδρα της Γουόλσολ. Καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι επιβεβαίωσαν την ανωτερότητά τους σκοράροντας στο 38ο λεπτό. Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι, η Γουόλσολ συνέχισε να πιέζει αλλά οι προσπάθειες για δεύτερο γκολ πήγαιναν χαμένες. Η Πιτέρμπορο βρήκε την ευκαιρία και ισοφάρισε με γκολ του Έντουαρτς στο 72ο λεπτό σε μία κόντρα επίθεση, κλέβοντας ουσιαστικά το βαθμό. Η ομάδα βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας έχοντας 17 βαθμούς σε 8 αγωνιστικές. Μετράει 3 νίκες στα 6 τελευταία ματς πρωταθλήματος (3-2-1), τα 3 εξ αυτών έληξαν με goal & over 2,5. Η Πιτέρμπορ έχει αντιμετωπίσει 4 φορές τη Γουίγκαν στο “Λόντον Ρόουντ” κι έχει κερδίσει μόνο μία φορά το μακρινό 2001 (1-1-2). Αμφίβολη θεωρείται η συμμετοχή του αμυντικού Πένι (1/0).

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Πιτέρμπορο-Γουίγκαν

Η Γουίγκαν συνέχισε με νίκες, την περασμένη αγωνιστική ξεπέρασε το εμπόδιο της Νορθάμπτον κερδίζοντας εντός έδρας με 1-0. Έβγαλε κούραση και πήρε το ματς με το ζόρι με ένα γκολ που πέτυχε ο Τζέικομπς στις αρχές της επανάληψης. Με το τρίποντο αυτό η Γουίγκαν έφτασε τους 19 βαθμούς σε 8 αγωνιστικές και βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας με 3 γκολ παθητικό, ενώ εκτός έδρας είναι αρκετά δυνατή καθώς έχει κερδίσει τα 3 από τα 4 ματς που έχει δώσει μακριά από το “σπίτι” της (3-0-1). Μάλιστα στα 3 ματς που πήρε εκτός δεν δέχτηκε γκολ. Με no goal έληξαν τα 5/6 τελευταία της Γουίγκαν ανεξαρτήτως έδρας. στα αγωνιστικά, εκτός θα μείνει ο στόπερ Μόργκαν και ο μέσος ΜακΝτόναλτ.

Παίξτε υπεύθυνα Live Ρουλέτα ενάντια σε Έλληνες Ντίλερ!

Πιτέρμπορο-Γουίγκαν: Οι δύο καλύτερες επιθέσεις της κατηγορίας τίθενται αντιμέτωπες και η λογική λέει πως το ματς θα έχει πολλά γκολ. Θα πάμε κόντρα στους μπουκ που δίνουν το over 2,5 σε τιμές αουτσάιντερ και θα το τιμήσουμε στην υψηλή τιμή του 2,20 της Stoiximan.