Σάλκε-Μάιντζ: Με καλή ψυχολογία και οι δύο ομάδες

By

on

Σάλκε-Μάιντζ: Η Σάλκε υποδέχεται στο Βέλτινς Αρένα του Γκεζελκίρχεν την Μάιντζ για το πρώτο παιχνίδι της ένατης αγωνιστικής της Bundesliga

Σάλκε-Μάιντζ (21:30): Η ένατη αγωνιστική ξεκινάει την  Σάλκε να υποδέχεται στο Βέλτινς Αρένα του Γκεζελκίρχεν την Μάιντζ σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι.

Η Σάλκε μετά από μία μίνι κοιλιά ξανά μπήκε δυνατά στις νίκες. Μετά την ευρεία εντός έδρας ήττα από την ανώτερη Μπάγερν Μονάχου, την εκτός έδρας από την Χόφενχάιμ αλλά και την ισοπαλία εντός έδρας ισοπαλία με την  Μπάγερ Λεβερκούζεν, η ομάδα του  Ντομένικο Τεντέσκο επανήρθε στις νίκες. Στο Βερολίνο απέναντι στην Χέρτα κατάφερε να επιβληθεί. Μπήκε δυνατά από το πρώτο μέρος έχοντας την πρωτοβουλία των κινήσεων. Στο τέλος του πρώτου μέρους είχε την τύχη να δει τον  Genki Haraguchi να παίρνει την κόκκινη κάρτα μετά από σκληρό μαρκάρισμα και έτσι η Σάλκε βρέθηκε να παίζει με έναν παίχτη παραπάνω. Στο 54′ κέρδισε πέναλτι που το εκτέλεσε εύστοχα ο  Leon Goretzka. Στο 78′ ο Naldo πασάρε στον Guido Burgstaller και τον έβγαλε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα και δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει. Εκτός αποστολής θα είναι πιθανότατα ο Insua, ο McKnnie και ο  Nastasic.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Από νίκη προέρχεται και η Μάιντζ που είναι εδώ και τέσσερις αγωνιστικές αήττητη. Μπήκε δυνατά στο Opel Arena και μόλις στο δεύτερο λεπτό ο  Alexandru Maxim έκανε το 1-0 με ένα ωραίο σουτ. Το Αμβούργο δεν το έβαλε κάτω και στο 9′ ισοφάρισε.  Με αυτό το σκορ οι ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια. Στο έβδομο λεπτό του δεύτερου μέρους ο Ο Stefan Bell  σκόραρε με κοντινή κεφαλιά μετά από μια σέντρα ακριβείας του Abdou Diallo. Έξι λεπτά αργότερα ο  Danny Latza καθάρισε το παιχνίδι κάνοντας το 3-1.  Το Αμβούργο κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 3-2. Εκτός αποστολής θα είναι ο τραυματίας  Danny Latza και πιθανότατα ο Bungert και ο Phillipp Klement.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Σάλκε-Μάιντζ (21:30): Οι δύο ομάδες είναι σε καλή κατάσταση και πιστεύουμε να δούμε κάποια γκολ. Θα επιλέξουμε τα 2-3 γκολ με απόδοση 1,97 από την Stoiximan. Όποιος δεν θέλει να μπει στο γκολ μπορεί να πάρει τον άσσο στο 1,80 από την Stoiximan.