Προγνωστικά

Σαπεκοένσε-Βιτόρια Μπαΐα: Συνεχίζει αήττητη

By

on

Σαπεκοένσε-Βιτόρια Μπαΐα: Συνεχίζει για έκτο ματς αήττητη η Σαπεκοένσε η οποία φιλοξενεί τη Βιτόρια Μπαΐα και θέλει να συνεχίσει στο ίδιο τέμπο.

Α’ Βραζιλίας, Σαπεκοένσε-Βιτόρια Μπαΐα (Πέμπτη 00:00): Η Σαπεκοένσε πήρε τη νίκη στο εντός έδρας ματς της Δευτέρας επί της Σάντος με σκορ 2-0 και παρέμεινε για 6ο ματς αήττητη. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και άνοιξαν το σκορ μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ουέλινγκτον Παουλίστα στο 13ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για το γκολ της ισοφάρισης στην επανάληψη, η Σαπεκοένσε αμύνθηκε σωστά και στο 67′ έκανε το 2-0 με γκολ του Αρτούρ για να «καθαρίσει» επί της ουσίας το ματς. Δείχνει σε καλή κατάσταση τον τελευταίο καιρό, έχει βελτιωθεί αρκετά στο αμυντικό κομμάτι και σε αυτό έχει συμβάλλει καθοριστικά η παρουσία του κόουτς Ζίλσον Κλέινα στον πάγκο της ομάδας. Η ομάδα βρίσκεται στη 13η θέση της βαθμολογίας έχοντας 44 βαθμούς σε 34 αγωνιστικές, στόχος να τερματίσει όσο πιο ψηλά γίνεται. Εκτός ο τραυματίας φορ Οσμάν, αμφίβολος ο Βενεζουελιάνος χαφ Σεΐχας.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Βιτόρια Μπαΐα με το 1-1 στο εκτός έδρας ματς κόντρα στην Γκρέμιο το βράδυ της Κυριακής έφτασε να έχει 26/39 κερδισμένους βαθμούς μακριά από το «σπίτι» της. Η ομάδα μετράει μόλις μία ήττα στις 10 πιο πρόσφατες εξόδους της και βάσει αυτών των επιδόσεων υπολογίζει σε παραμονή στην κατηγορία. Στο ματς με την Γκρέμιο, μπήκε καλύτερα και αιφνιδίασε τους γηπεδούχους καθώς πήρε το προβάδισμα με γκολ του Πάτρικ στο 16ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι της Γκρέμιο βρήκαν γρήγορα το γκολ της ισοφάρισης (19′) με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν με το 1-1 στα αποδυτήρια. Στην επανάληψη, η Βιτόρια έμεινε με 10 παίχτες λόγω αποβολής του χαφ Φιλίπε Σόουτο, όμως αμύνθηκε σωστά και έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας. Βρίσκεται στη 16η θέση με 39 βαθμούς, στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη έχει το πλεονέκτημα στη μάχη που δίνει για τη σωτηρία. Δεν παίζουν οι τραυματίες χαφ Φαρίας και Τοντίνιο, τιμωρημένος ο στόπερ Κανού.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Σαπεκοένσε-Βιτόρια Μπαΐα: Βελτιωμένη αμυντικά στα τελευταία ματς η Σάπε, κλειστά θα πάει να παίξει και η Βιτόρια που χρειάζεται βαθμούς για την παραμονή της στην κατηγορία. Δεν περιμένουμε να ξεφύγει το σκορ, θα πάμε με τη λογική του 2-3 γκολ σε απόδοση 2,00 που αγοράζουμε από τη Stoiximan

Θες 20 ευρώ FRΕΕΒΕΤ για τους αγώνες των προκριματικών του Μουντιάλ  μπες τώρα εδώ