Σεντ Ετιέν-Μονπελιέ: Mε όπλο την παράδοση

By

on

Σεντ Ετιέν-Μονπελιέ: Στο Σταντ Ζοφρουά-Γκισάρντ η Σεντ-Ετιέν υποδέχεται την Μονπελιέ για την δέκατη αγωνιστική της Ligue 1

Σεντ Ετιέν-Μονπελιέ (21:45):  H Σεντ-Ετιέν υποδέχεται την Μονπελιέ στο Σταντ Ζοφρουά-Γκισάρντ για την δέκατη αγωνιστική της Ligue 1.

Η Σεντ Ετιέν έχει κλέψει μέχρι στιγμής τις εντυπώσεις και βρίσκετε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Ligue 1. Την προηγούμενη αγωνιστική έδειξε ότι μπορεί ότι έχει την «στόφα» του νικητή. Βρέθηκε να είναι πίσω στο σκορ από το 21′. Πίεσε και ουσιαστικά μονοπώλησε το παιχνίδι. Στο 74′ ο Pajot κατάφερε να ισοφαρίσει. Στο 85′ κέρδισε πέναλτι, ο Dabo εκτέλεσε και ο τερματοφύλακας της Μετς απέκρουσε στέλνοντας την μπάλα κόρνερ. Από αυτό το κόρνερ ο Cafu  έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με αυτογκολ. Στις καθυστερήσεις ο Digbo Maiga  έκανε το 3-1. Εκτός αποστολής θα είναι ο  Perrin και ο  Pogba.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Μονπελιέ βρίσκεται και αυτή σε εξαιρετική κατάσταση. Δείχνει ότι δεν φοβάται τα μεγάλα ονόματα και το απέδειξε και με την Νις. Μετά το 1-1 στο Μονακό και το 0-0 με την Παρί εντός κατάφερε να νικήσει με 2-0 την Νις. Ο Stephane Sessegnon στο 55′ έκανε το 1-0 και ο Mbenza στο 74′ το τελικό 2-0. Με όπλο την άμυνα της που έχει δεχτεί μόλις 6 γκολ τα λιγότερα στην κατηγορία καταφέρνει να χτυπάει τα παιχνίδια.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Σεντ Ετιέν-Μονπελιέ (21:45): Σε καλή φόρμα και οι δύο ομάδες, αλλά με διαφορετική φιλοσοφία. Από την μία η Σεντ Ετιέν θέλει να είναι επιθετική με ένα 4-3-3 και από την άλλη η Μονπελιέ που είναι ιδιαίτερα αμυντικογενείς με το 4-5-1 αγωνίζεται. Πιστεύουμε ότι η Μονπελίε δεν θα αιφνιδιαστεί στο πρώτο μέρος ούτε θα αιφνιδιάσει και θα πάρουμε το Χ ημίχρονο με απόδοση 1,91 από την Stoiximan. Για μεγαλύτερη απόδοση μπορούμε να πάρουμε την νίκη της Σεντ Ετιέν με μηδέν παθητικό και απόδοση 3,25 από την Stoiximan.