Προγνωστικά

Σεβίλλη-Μάριμπορ: Διαφορά ποιότητας

on

Σεβίλλη-Μάριμπορ: Η Σεβίλλη υποδέχεται την Μάριμπορ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου και η διαφορά ποιότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες υποδεικνύει ως ξεκάθαρο φαβορί τους γηπεδούχους.

Champions League, Σεβίλλη-Μάριμπορ (Τρίτη 21:45): Η Σεβίλλη ήταν αήττητη στα 8 πρώτα φετινά ματς σε όλες τις διοργανώσεις, όμως το Σάββατο υπέπεσε στην πρώτη φετινή της ήττα με 2-0 από την Ατλέτικο στη Μαδρίτη. Η ομάδα του Εντουάρντο Μπερίσο είχε την κατοχή σε μεγάλο ποσοστό (61%) όμως η Ατλέτικο ήταν αυτή που είχε τις ευκαιρίες τις οποίες μετουσίωσε σε γκολ στην επανάληψη. Η Σεβίλλη είχε 11 τελικές προσπάθειες, όμως καμία από αυτές δε πήγε στο στόχο. Οι γηπεδούχοι ήταν απλά πιο εύστοχοι και πήραν τη νίκη με το τελικό σκορ να γράφει 2-0. Την 1η αγωνιστική για τον 5ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ η Σεβίλλη κατάφερε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας από το “Ανφιλντ”, 2-2 με τη Λίβερπουλ. Προηγήθηκε από νωρίς, στη συνέχεια δέχτηκε μεγάλη πίεση από τους γηπεδούχους και βρέθηκε πριν το ημίχρονο να χάνει με 2-1. Γλίτωσε το 3-1 καθώς η Λίβερπουλ έχασε πέναλτι στο 41′ και στο 72′ ο Κορέα έκανε το 2-2 για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα. Στα αγωνιστικά, Εσκουδέρο και Κιερ λείπουν από την άμυνα, αμφίβολη η συμμετοχή του φορ Νολίτο.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Σεβίλλη-Μάριμπορ

Η Μάριμπορ αν και χειρότερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς κόντρα στην Σπαρτάκ, κατάφερε έστω και στο τέλος να ισοφαρίσει το ματς και να πάρει τον πρώτο της βαθμό στον όμιλο. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο 85ο λεπτό από τον Μποχάρ, πιο πριν είχαν σκοράρει οι Ρώσοι με τον Σαμέντοβ. Στο εγχώριο πρωτάθλημα, η Μάριμπορ προέρχεται από νίκη με 2-3 στην έδρα της Αλουμίνι.  Είναι αήττητη στα 10 ματς που έχει δώσει μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα της Σλοβενίας (7-3-0) και συγκατοικεί στην 1η θέση με την Ολίμπια Λιουμπλιάνα, έχοντας 24 βαθμούς. Μόνη φετινή ήττα για την ομάδα αυτή από τη Χάποελ Μπερ Σεβά στις 16 Αυγούστου στο ματς των πλέι οφ για την είσοδο στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Στο αγωνιστικό σκέλος, εκτός θα είναι ο αμυντικός Σούλερ, ο αναπληρωματικός φορ Ζάχοβιτς και ο χαφ Βρσιτς. Αμφίβολος δίνεται ο αναπληρωματικός στόπερ Σμε.

Σεβίλλη-Μάριμπορ: Ξεκάθαρο φαβορί για τη νίκη η Σεβίλλη καθώς η διαφορά ποιότητας είναι τεράστια ανάμεσα στις δύο ομάδες. Ο άσσος της Σεβίλλης πολύ χαμηλά, θα επιλέξουμε τη νίκη των Σεβιγιάνων με μηδέν παθητικό σε απόδοση 1,75 από τη Stoiximan. Στο 2,40 τα υποψήφια σκορ 1,0, 2-0, 3-0 που αγοράζουμε από τη Stoiximan, τα οποία έχουν καλές πιθανότητες να επιβεβαιωθούν.