Προγνωστικά

Σκάνθορπ-Πιτέρμπορο: Πληρωνόμαστε με τα γκολ

By

on

Σκάνθορπ-Πιτέρμπορο: Οι δύο ομάδες διασταυρώνουν τα ξίφη τους στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της League 1 και περιμένουμε ματς με γκολ και θέαμα.

Α’ Αγγλίας, Σκάνθορπ-Πιτέρμπορο (Σάββατο 17:00): Η Σκάνθορπ προέρχεται από ισόπαλο αποτέλεσμα 1-1 κόντρα στη Φλίτγουντ εντός έδρας. Η ομάδα άνοιξε το σκορ με γκολ του Νόβακ στο 18ο λεπτό, έκανε καλή διαχείριση μέχρι λίγο πριν τη λήξη. Στο 85′ όμως πλήρωσε ακριβά το μοναδικό λάθος που έκανε στην άμυνα και δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης. Μετά την ισοπαλία αυτή η Σκάνθορπ έφτασε τα 5 ματς χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα, κατάφερε όμως έστω και με το «Χ» να βάλει τέλος στο σερί 3 διαδοχικών ηττών. Βρίσκεται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 20 βαθμούς σε 14 αγωνιστικές. Εντός έδρας μετράει μόλις δύο νίκες σε σύνολο 7 παιχνιδιών. Τα 4 τελευταία ματς στο πρωτάθλημα έληξαν με 2-3 γκολ. Στα αγωνιστικά νέα, ο Αλεξάντερ Γκρέιαμ θα έχει να αντιμετωπίσει τις απουσίες του αμυντικού Τάουνσεντ (8/1) και του μπακ Γουντ.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Πιτέρμπορο κι αυτή με ισοπαλία κατάφερε να βάλει τέλος σε ένα σερί 3 διαδοχικών ηττών στο πρωτάθλημα. Η ομάδα αγωνίστηκε εκτός έδρας κόντρα στη Σάουθεντ και κατάφερε να φύγει με το βαθμό (1-1). Έμεινε πίσω στο σκορ στο 10ο λεπτό δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη αισθητά βελτιωμένη, βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Μάριοτ στο 55′. Χωρίς νίκη τα τελευταία 4 ματς στο πρωτάθλημα, βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας έχοντας 21 βαθμούς σε 13 αγωνιστικές. Εκτός έδρας έχει μείνει στο μηδέν μόλις μία φορά, έχει γνωρίσει την ήττα μόλις σε ένα ματς μακριά από το «σπίτι» της (2-3-1). Στο αγωνιστικό σκέλος, μοναδικό πρόβλημα για το σύνολο του Γκραντ ΜακΚαν είναι ο τραυματίας επιθετικός Μοράιας (10/4).

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Σκάνθορπ-Πιτέρμπορο: Η καλή αμυντική γραμμή της Σκάνθορπ έχει αρχίσει να χάνει τη δύναμή της στα τελευταία ματς. Ομάδα που σκοράρει και δέχεται γκολ με χαρακτηριστική ευκολία η Πιτέρμπορο. Δύσκολα θα μείνει χαμηλά το σκορ του σημερινού ματς. Το goal & over 2,5 πληρώνει το τίμιο 1,95 στη Stoiximan και αξίζει να μπούμε. Εναλλακτικά, παίρνουμε το goal δευτέρου ημιχρόνου στο 2,65 με το ανάλογο ρίσκο.