Προγνωστικά

Σπαρτάκ Μόσχας-Σεβίλλη: Ρευστή η κατάσταση στον όμιλο

By

on

Σπαρτάκ Μόσχας-Σεβίλλη: Χωρίς κανένα φαβορί για την πρόκριση στον όμιλο η Σπαρτάκ και η Σεβίλλη θα δώσουν μάχη για τη νίκη που θα τις φέρει πιο κοντά στην πρόκριση.

Champions League, Σπαρτάκ Μόσχας-Σεβίλλη (Τρίτη 21:45): Η Σπαρτάκ μπορεί να μην κατάφερε να πανηγυρίσει ακόμα νίκη στον όμιλο, περιόρισε όμως τη Λίβερπουλ και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας. Κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Φερνάντο στο 23′ κόντρα στη ροή του αγώνα, αλλά λίγο αργότερα ισοφαρίστηκε από τέρμα του Κουτίνιο. Και στην επανάληψη οι Άγγλοι έψαχναν σταθερά το γκολ και πίεζαν γι’ αυτό, όμως δεν έμελλε να γίνει. Το ματς «κόλλησε» στο 1-1 και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από 1 βαθμό. Η Σπαρτάκ βρίσκεται στην 3η θέση του ομίλου με 2 βαθμούς σε ισάριθμα ματς. Στο εγχώριο πρωτάθλημα, προέρχεται από εκτός έδρας νίκη με 1-2 επί της Αχμάτ Γκρόζνι και παραμένει για 6 ματς αήττητη. Ανεβαίνει βαθμολογικά, πλέον βρίσκεται στην 5η θέση κια απέχει 8 βαθμούς από την πρωτοπόρο Ζενίτ. Τα 5/7 τελευταία της σε όλες τις διοργανώσεις έληαν με 2-3 γκολ Στα αγωνιστικά, εκτός ο χαφ Ζομπνίν και ο φορ Ζε Λουίς. Αμφίβολος ο χαφ Τιμοφέεβ.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Σεβίλλη προέρχεται από ήττα με 1-0 εκτός έδρας από την Αθλέτικ Μπιλμπάο στο ματς του Σαββάτου. Στο καταραμένο για αυτήν «Σαν Μαμές», η Σεβίλλη έχασε αμέτρητες ευκαιρίες και μαζί το παιχνίδι από την Αθλέτικ που της έχει πάρει τον αέρα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, πίεσαν έχασαν ευκαιρίες όμως οι Βάσκοι κόντρα στη ροή του αγώνα σκόραραν με τον Βέσγκα για το 1-0 σε κομβικό σημείο (43′). Το σκηνικό δεν άλλαξε στην επανάληψη, οι Σεβιγιάνοι συνέχισαν να χάνουν ευκαιρίες αλλά να μην μπορούν με τίποτα να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα. Το 1-0 παρέμεινε ως το τέλος, 2η σερί ήττα εκτός έδρας για την ομάδα του Εντουάρντο Μπερίσο στο πρωτάθλημα. Στο Τσάμπιονς Λιγκ οδηγεί την κούρσα του 5ου ομίλου έχοντας 4 βαθμούς στα 2 πρώτα ματς. Στο πιο πρόσφατο επικράτησε εύκολα εντός έδρας της Μάριμπορ με 3-0. Στο αγωνιστικό σκέλος, ο Μπερίσο θα στερηθεί των υπηρεσιών του αμυντικού διδύμου Παρέχα-Καρίσο. Εκτός και ο οργανωτής Μπανέγα.

Σπαρτάκ Μόσχας-Σεβίλλη: Ματς όπου η Σεβίλλη έχει το προβάδισμα για τη νίκη αλλά έχει δείξει ότι σε κρίσιμα εκτός έδρας ματς δεν αποδίδει. Αποφεύγουμε το σημείο και πάλε στο 2-3 γκολ σε απόδοση 2,02 που βρίσκουμε στη Stoiximan.