Προγνωστικά

Στουτγκάρδη-Αουγκσμπουργκ: Με όπλο την έδρα

on

Στουτγκάρδη-Αουγκσμπουργκ: Ματς για την 6η αγωνιστική της γερμανικής Bundesliga και η Στουτγκάρδη θα παλέψει για τη νίκη έχοντας ως σύμμαχο την ισχυρή της έδρα.

Bundesliga, Στουτγκάρδη-Αουγκσμπουργκ (Σάββατο 16:30): Η Στουτγκάρδη προέρχεται από εκτός έδρας ήττα με 2-0 κόντρα στην Γκλάντμπαχ στο ματς που έλαβε χώρα το βράδυ της Τρίτης. Μπήκε στο ματς με στόχο να περιορίσει τα ατού των γηπεδούχων και να βρει το γκολ στις αντεπιθέσεις. Τα κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη όμως δεν άντεξε στην πίεση των “πουλαριών” και λύγισε. Δέχτηκε το πρώτο γκολ στο 57′, το δεύτερο από πέναλτι στο 74′, δεν είχε δυνάμεις στη συνέχεια για να μειώσει και να ξαναμπεί στο ματς. Εντός έδρας δεν έχει ηττηθεί μέσα στο 2017 (9-2-0) και μετράει 6 διαδοχικές νίκες από τον Απρίλιο και μετά. Η ομάδα βρίσκεται στη 12η θέση της βαθμολογίας έχοντας 6 βαθμούς σε 5 αγωνιστικές (2-0-3). Στα αγωνιστικά νέα, τραυματίες παραμένουν οι Κάρλος Μανέ (φορ) και Ινσούα (μπακ). Αμφίβολοι οι Μπαντστούμπερ (στόπερ), Γκίντσεκ (επιθετικός) και Γκέντνερ (μέσος).

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Στουτγκάρδη-Αουγκσμπουργκ

Η Αουγκσμπουργκ τρέχει σερί τριών διαδοχικών νικών στο πρωτάθλημα και βρίσκεται ψηλά στη βαθμολογία της Μπουντεσλίγκα. Ποτέ άλλοτε δεν έχει πραγματοποιήσει ανάλογο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική αντιμετώπισε εντός τη Λειψία και πήρε τη νίκη με 1-0. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν στο 4ο λεπτό από γκολ του Γκρέγκοριτς. Λίγο αργότερα έχασαν μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσουν καθώς το σουτ του Γκρέγκοριτς που είχε πολλά κέφια, έφυγε λίγο άουτ. Στη συνέχεια η Λειψία ανέβασε στροφές, πήρε την κατοχή της μπάλας και στο 24′ έχασε μεγάλη ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα. Στην επανάληψη οι δύο ομάδες είχαν από μία καλή στιγμή, δεν άλλαξε κάτι και οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την 3η διαδοχική νίκη τους στο πρωτάθλημα. Η Αουγκσμπουργκ είναι 5η στη βαθμολογία με 10 βαθμούς σε 5 ματς, (1-2-5) ο απολογισμός στα 8 τελευταία εκτός έδρας ματς συμπεριλαμβανομένης και της περσινής σεζόν. Στα αγωνιστικά, τιμωρημένος ο χαφ Μπάιερ. Αμφίβολος ο χαφ Λάιτνερ, ο αμυντικός Φράμπεργκερ και ο ακραίος χαφ Τάιγκλ.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Στουτγκάρδη-Αουγκσμπουργκ: Αν και η Αουγκσμπουργκ βρίσκεται σε πολύ καλό φεγγάρι εμείς θα εμπιστευτούμε τη δύναμη της έδρας και θα πάμε στον άσσο της Στουτγκάρδης σε απόδοση 2,10 της Stoiximan. Εναλλακτική επιλογή το 2-3 γκολ του 2,00 της Stoiximan, που έχει αρκετές πιθανότητες να επιβεβαιωθεί στο αποψινό ματς.