Προγνωστικά

Βέρντερ-Γκλάντμπαχ: Υπό πίεση ο Νούρι

By

on

Βέρντερ-Γκλάντμπαχ: Χωρίς νίκη σε 7 ματς η ομάδα της Βέρντερ και το αποψινό ματς είναι κομβικό για το μέλλον του κόουτς Νούρι στον πάγκο.

Bundesliga, Βέρντερ-Γκλάντμπαχ (Κυριακή 19:00): Η Βέρντερ δεν έχει καταφέρει να πανηγυρίσει νίκη στη φετινή Bundesliga και η θέση του τεχνικού Νούρι στον πάγκο είναι επισφαλής. Η ομάδα προέρχεται από ισόπαλο αποτέλεσμα στο ντέρμπι του Βορρά κόντρα στο Αμβούργο με 0-0. Το Αμβούργο του Κυριάκου Παπαδόπουλου είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και παρουσιάστηκε περισσότερο επιθετικό. Η είσοδος του Γιουνούζοβιτς κατέστησε τους φιλοξενούμενους περισσότερο απειλητικούς, αλλά το τελικό 0-0 ήταν το δικαιότερο αποτέλεσμα. Η ομάδα παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία καθώς βρίσκεται στη 17η και προτελευταία θέση, έχοντας 4 βαθμούς σε 7 αγωνιστικές. 6/7 under μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα, τα 4 εξ αυτών no goal. Όσον άφορα τα αγωνιστικά, ο Νούρι δεν θα έχει στη διάθεσή του τον φορ Κρούζε, αμφίβολη η συμμετοχή του δεξιού μπακ Γκεμπρεσελασιέ.

Η Γκλάντμπαχ κατάφερε στις καθυστερήσεις κι έγινε η πρώτη ομάδα που κερδίζει το Αννόβερο (2-1) στη φετινή Bundesliga. Λίγα πράγματα από τις δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, στην επανάληψη υπήρξε αρκετή δράση. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με γκολ του Γκίντερ στο 67′, όμως οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα αφού 4 λεπτά αργότερα βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης με το Χάρνικ. Η λύτρωση για τα «πουλάρια» ήρθε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αζάρ. Με το τρίποντο αυτό η Γκλάντμπαχ έφτασε τους 11 βαθμούς και πλέον βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ασταθής μέχρι στιγμής η ομάδα φέτος, θα χρειαστεί κι άλλο χρόνο μέχρι να βρει τον καλό της εαυτό. Με over και goal τα 3/4 πιο πρόσφατα ματς πρωταθλήματος. Στα αγωνιστικά νέα, αμφίβολοι θα είναι ο εξτρέμ Τραορέ και ο επιθετικός Μπομπαντίγια.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Βέρντερ-Γκλάντμπαχ: Οι γηπεδούχοι θα κοιτάξουν να πάρουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, όμως το έργο τους θα είναι δύσκολο κόντρα στην Γκλάντμπαχ. Θα στραφούμε στα γκολ και θα αγοράσουμε το combo του goal & over 2,5 του 1,80 της Stoiximan. Με ρίσκο θα ποντάρουμε στο 2 dnb της Γκλάντμπαχ στο 1,83 καθώς πιστεύουμε πως μπορεί να πάρει το πρώτο της διπλό στο πρωτάθλημα