Προγνωστικά

Βερόνα-Λάτσιο: Με απουσίες στην άμυνα οι “Λατσιάλι”

on

Βερόνα-Λάτσιο: Η Βερόνα θα προσπαθήσει να πάρει την πρώτη της νίκη κόντρα στη Λάτσιο που παίζει με σημαντικές απουσίες στην άμυνα.

Serie A, Βερόνα-Λάτσιο (Κυριακή 16:00): Η Βερόνα δεν έκανε ούτε στο προηγούμενο ματς με τη Σαμπντόρια νίκη, ούτε σκόραρε, όμως το 0-0 συνιστά πρόοδο στην γενικότερη κακή εικόνα της ομάδα στις πρώτες στροφές του πρωταθλήματος. Την Τετάρτη κόντρα στην Σαμπντόρια ήταν τυχερή καθώς ο στόπερ Καράτσιολο την έσωσε την ομάδα δύο φορές από βέβαιο γκολ πάνω στη γραμμή. Λίγα πράγματα από πλευράς δημιουργίας για τους γηπεδούχους όμως ο βαθμός της ισοπαλίας δεν πρέπει να θεωρείται καθόλου άσχημος για την ομάδα από τη Βερόνα. Βρίσκεται στη 18η θέση με 2 βαθμούς σε 5 αγωνιστικές (0-2-3), έχει σκοράρει μόνο στο ματς της πρεμιέρας κόντρα στη Νάπολι (1-3). Το περσινό ματς κόντρα στη Λάτσιο στο “Μπεντεγκόντι” είχε λήξει με νικητές τους Ρωμαίους (1-2). Στο αγωνιστικό κομμάτι, τραυματίες οι στόπερ Φεράρι, Μπιανκέτι και οι μέσοι Ζουκουλίνι, Φάρες.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Βερόνα-Λάτσιο

Η Λάτσιο προέρχεται από βαριά εντός έδρας ήττα με 1-4 από τη Νάπολι, χάνοντας στο πρώτο ημίχρονο από τραυματισμούς τους 2 από τους 3 βασικούς στόπερ της. Το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι, που προηγήθηκε με γκολ του Ντε Φράι ύστερα από ωραίο γυριστό σουτ από το ύψος του πέναλτι. Η Λάτσιο όμως πριν το έχασε με τραυματισμό τον στόπερ Μπάστος και στο ημίχρονο ο έτερος στόπερ Ντε Φράι αντικαταστάθηκε και η ομάδα έμεινε “γυμνή” στο κέντρο της άμυνας. στην επανάληψη η Λάτσιο έγινε έρμαιο των ορέξεων της Νάπολι καθώς δέχτηκε 4 γκολ (54′, 56′, 59′, 90+2′). Η ομάδα βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας έχοντας 10 βαθμούς σε 5 ματς. Στα αγωνιστικά, τραυματίες οι στόπερ Ντε Φράι, Μπάστος προστέθηκαν στους ήδη υπάρχοντες τραυματίες Φελίπε Αντερσον (εξτρέμ) και Γουάλας (αμυντικός).

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Βερόνα-Λάτσιο: Η Βερόνα έχει καλές πιθανότητες να σκοράρει κόντρα στην απογυμνωμένη άμυνα της Λάτσιο. Πρώτη επιλογή το goal σε απόδοση 1,80 από τη Stoiximan. Εναλλακτική επιλογή το συνδυαστικό goal & over 2,5 του 2,20 που αγοράζουμε από τη Stoiximan και μπορεί να μπει σε δελτίο με ζητούμενα.