Προγνωστικά

Βίρτους Εντέλα-Μπρέσια: Θα βρουν δίχτυα

on

Βίρτους Εντέλα-Μπρέσια: Ματς για την 8η αγωνιστική της ιταλικής Serie B ανάμεσα στη Βίρτους Εντέλα και την Μπάρι και περιμένουμε οι δύο ομάδες να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα.

Serie B, Βίρτους Εντέλα-Μπρέσια (Κυριακή 16:00): Η Βίρτους Εντέλα πέτυχε το πρώτο της διπλό μετά από 11 μήνες, καθώς έφυγε με το τρίποντο από την έδρα της Τσιταντέλα (0-1). Η ομάδα είχε αμυντικό προσανατολισμό στο ματς κι άφησε την κατοχή της μπάλας στους γηπεδούχους. Ακριβώς με τη συμπλήρωση του πρώτου 45λεπτου σκόραρε το 0-1 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους στην επανάληψη, δίκαια διαμαρτύρονται για καθαρό πέναλτι που δεν τους καταλογίστηκε. Πρώτη νίκη μετά από διάστημα 11 μηνών για την Εντέλα, που έφτασε τους 9 βαθμούς σε ισάριθμα ματς και βρίσκεται στην 15η θέση της βαθμολογίας. Συμπλήρωσε 4 ματς αήττητη η ομάδα του Τζιανπάολο Καστορίνα, τα δύο πιο πρόσφατα έληξαν με under 2,5 γκολ. Στα αγωνιστικά νέα, τραυματίας ο επιθετικός Μότα, νέα απώλεια ο φορ Ντιαό.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Βίρτους Εντέλα-Μπρέσια

Η Μπρέσια παρέμεινε για έκτη σερί αγωνιστική αήττητη, αυτή τη φορά κατάφερε να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από την έδρα της Τερνάνα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης, η Μπρέσια κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (43′) με γκολ του Μπισόλι. Στην επανάληψη οι δύο ομάδες δεν πήραν ρίσκα και έπαιξαν για να μην ηττηθούν, ο βαθμός της ισοπαλίας βόλεψε και τις δύο. Η Μπρέσια βρίσκεται στη 10η θέση της βαθμολογίας έχοντας 10 βαθμούς σε 7 αγωνιστικές. Προέρχεται από 3 σερί γκολ/γκολ, τα 2 εξ αυτών ήταν και over 2,5. Στο περσινό ματς στην έδρα της Εντέλα, η ομάδα είχε γνωρίσει βαριά ήττα με σκορ 4-0. Τραυματίες ο στόπερ Κοπολάρο, ο μέσος Κεκίν και ο επιθετικός Τορεγκρόσα.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Βίρτους Εντέλα-Μπρέσια: Περίπου ισοδύναμες ομάδες που έχουν τον τρόπο και φτάνουν σχετικά εύκολα στο γκολ. Πρώτη επιλογή το goal σε απόδοση 1,87 που βρίσκουμε στη Stoiximan. Σε καλή απόδοση και το over 2,5 του 2,12 που μπορεί να μπει σε δελτίο με ζητούμενα. Η επιλογή δική σας.