Προγνωστικά

Έμεν-Ος: Μάχη στο «ρετιρέ» της βαθμολογίας

By

on

Έμεν-Ος: Η Εμεν αντιμετωπίζει την Ος για την 11η αγωνιστική της ολλανδικής Eerste Divisie σε ματς όπου θα δοκιμαστεί το εκτός έδρας αήττητο των φιλοξενούμενων.

Ολλανδία 2, Έμεν-Ος (Παρασκευή 21:00): Η Έμεν προέρχεται από την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα, καθώς την περασμένη Παρασκευή έχασε εκτός έδρας με 2-1 από την ομάδα νέων της Αλκμάαρ. Η ομάδα βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ από το 1ο μόλις λεπτό, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν στο 57′ και έβαλαν γερές βάσεις νίκης. Η Έμεν από εκεί και πέρα πίεσε για να βρει το γκολ της ισοφάρισης, όμως άργησε αρκετά. Σκόραρε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ Χέμεν για να διαμορφωθεί το τελικό 2-1. Χάλασε το αήττητο που έτρεχε η ομάδα στα 9 πρώτα ματς στο πρωτάθλημα, μετά την ήττα βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας έχοντας 15 βαθμούς σε 10 παιχνίδια. Τα 6/10 φετινά ματς της έληξαν με γκολ/γκολ. Το εντός έδρας ματς της περσινής σεζόν κόντρα στην Ος έληξε με σκορ 2-0 υπέρ των γηπεδούχων. Εντός έδρας φέτος η Έμεν είναι αήττητη σε σύνολο 5 αγώνων (2-3-0).

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Ος προέρχεται από εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της ομάδας νέων της Αλκμάαρ σε ματς που έλαβε χώρα την προηγούμενη Παρασκευή. Αν και το ματς είχε πραγματοποιηθεί αρχικά στις 15 Σεπτεμβρίου και η ομάδα νέων της Αλκμάαρ είχε επικρατήσει με 0-2, είχε κάνει το λάθος να χρησιμοποιήσει 3 παίχτες άνω των 23, όταν το επιτρεπόμενο όριο είναι οι 2. Το ματς επαναλήφθηκε την περασμένη Παρασκευή και η Ος πήρε αυτή τη φορά τη νίκη με σκορ 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν από αυτογκόλ του Τσερτς στο 24′, και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 2-0 με τον Καματσί μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η Αλκμάαρ μείωσε στο 52′ και το ματς κόλλησε στο 2-1 μέχρι το τέλος. Η Ος βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς σε 10 ματς, εκτός έδρας είναι αήττητη (2-2-0). Και τα 4 εκτός είχαν over 2,5, τα 3 εξ αυτών έληξαν με over 3,5.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Έμεν-Ος: Ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες που τα πηγαίνουν καλά στο πρωτάθλημα και δείχνουν πως φέτος θα πρωταγωνιστήσουν. Και οι δύο σκοράρουν θα πάρουμε ως αρχική επιλογή το over 1,5 γκολ πρώτου ημιχρόνου σε απόδοση 2,02 από τη Stoiximan. Εναλλακτικά θα μπούμε στο over 3,5 γκολ αγώνα του 1,97 το οποίο σημειώθηκε σε αρκετά ματς των δύο ομάδων στο φετινό πρωτάθλημα.