Γιουβέντους-Λάτσιο: Πελατειακές σχέσεις

By

on

Γιουβέντους-Λάτσιο: Η Γιουβέντους αντιμετωπίζει τη Λάτσιο και με όπλο την τρομερή παράδοση που έχει κόντρα στους Ρωμαίους μπορεί να επιστρέψει στις νίκες.

Serie A, Γιουβέντους-Λάτσιο (Σάββατο 19:00): Η Γιουβέντους προέρχεται από την πρώτη της απώλεια στο πρωτάθλημα, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 στην έδρα της Αταλάντα. Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι φάνηκε να «καθαρίζει» το ματς όταν στο 24΄είχε ήδη πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων με γκολ των Μπερναρντέσκι (21′) και Ιγκουαΐν (24′). Η Αταλάντα όμως δεν παράτησε το ματς, μείωσε στο 31′ σε 1-2 και στην επανάληψη βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με τον Κριστάντε (67′). Ο Ντιμπάλα σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία να δώσει στην ομάδα του τη νίκη καθώς αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 84′. Μετά την πρώτη γκέλα στο πρωτάθλημα η Γιουβέντους βρίσκεται 2η στη βαθμολογία με 19 βαθμούς σε 7 ματς, στο -2 από την πρωτοπόρο Νάπολι που έχει το απόλυτο. Ακολουθεί το κρίσιμο ματς της Τετάρτης κόντρα στην Σπόρτινγκ για το Τσάμπιονς Λιγκ. Στα αγωνιστικά νέα, τραυματίες ο μπακ Ντε Σίλιο και ο μεσοεπιθετικός Πιάνιτς (6/1).

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Η Λάτσιο με τρομερή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο συνέτριψε με 6-1 τη Σασσουόλο στο «Ολίμπικο» και πέτυχε την πέμπτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 27′ όταν οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν με τον Μπεράρντι. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Λάτσιο έφερε το ματς στα ίσα με γκολ του Λουίζ Αλμπέρτο. Καταιγιστική στην επανάληψη, σκόραρε σε διάστημα 14 λεπτών τέσσερα τέρματα (56′, 57′, 64′, 69′), το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ιμόμπιλε στο 81′ που έγραψε το 6-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι τα πηγαίνει περίφημα μέχρι στιγμής στο φετινό πρωτάθλημα, βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας έχοντας 16 βαθμούς σε σύνολο 7 αγωνιστικών. Ακολουθεί το ματς στη Νίκαια την προσεχή Πέμπτη για το Γιουρόπα Λιγκ. Στα αγωνιστικά εκτός παραμένει ο εξτρέμ Φελίπε Αντερσον και ο δεξιός μπακ Μπάστα. Αμφίβολοι οι Λουκάκου (εξτρέμ), Μαρκέτι (γκολκίπερ), Γουάλας (στόπερ).

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Γιουβέντους-Λάτσιο: Η Γιουβέντους παραδοσιακά δεν συναντά προβλήματα κόντρα στη Λάτσιο, η οποία όμως φέτος σκοράρει με χαρακτηριστική άνεση. Το goal του 1,85 της Stoiximan, έχει αξία και θα επιλέξουμε για ποντάρισμα. Εναλλακτική επιλογή το combo του 1 & over 2,5 σε απόδοση 2,35 που βρίσκουμε στη Stoiximan.