Προγνωστικά

ΜΚ Ντονς-Μπράντφορντ: Παράδοση με γκολ

By

on

ΜΚ Ντονς-Μπράντφορντ: Αναμέτρηση για τη 12 αγωνιστική της αγγλικής League 1, η ΜΚ Ντονς φιλοξενεί την Μπράντφορντ και τα μεταξύ τους ματς έχουν παραδοσιακά πολλά γκολ.

Α’ Αγγλίας, ΜΚ Ντονς-Μπράντφορντ (Σάββατο 17:00): Η Ντονς προέρχεται από εκτός έδρας νίκη επί της Μπέρι με 0-2 για το πρωτάθλημα, σε ματς όπου πραγματοποίησε καλή εμφάνιση. Η ομάδα μπήκε κεφάτη στο ματς κι άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με γκολ του Σόου. Το δεύτερο γκολ για την Ντονς που ουσιαστικά της έδωσε και τη νίκη πέτυχε στο 66′ ο Ίμπανκς-Λαντέλ. Η ομάδα του Ρόμπι Νέιλσον παραμένει για τέταρτο ματς αήττητη στο πρωτάθλημα κι έχει αναρριχηθεί στη 10η θέση της βαθμολογίας με 17 βαθμούς σε 11 αγωνιστικές. Την Τρίτη απέκλεισε στα πέναλτι τη Στίβενεϊτζ και συνέχισε την πορεία της στο Λιγκ Τρόφι. Η Ντονς κράτησε για τέταρτο σερί ματς κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν, δείχνει σταθερή αμυντικά υπό τις οδηγίες του Νέιλσον. Δεν υπάρχουν τραυματισμοί, καθαρό το ιατρικό δελτίο των γηπεδούχων.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Μπράντφορντ πηγαίνει πολύ καλά μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα της League 1, το περασμένο Σάββατο επικράτησε με 2-0 της Ντονκάστερ εντός έδρας. Καλή εμφάνιση ιδίως στο πρώτο ημίχρονο, όπου άνοιξε το σκορ με γκολ του Γουάικ στο 18ο λεπτό και διπλασίασε στο 42′ με τον Νάιτ-Πέρσιβαλ. Στην επανάληψη έκανε καλή συντήρηση στο προβάδισμά της και πανηγύρισε το τρίποντο. Η ομάδα βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 23 βαθμούς σε 11 ματς, στο -6 από την πρωτοπόρο Σριούσμπερι. Εκτός έδρας παραμένει αήττητη (3-2-0) μέχρι στιγμής. Διατηρεί καλή παράδοση στα ματς που έχει δώσει στο Μίλτον Κέινς, καθώς μετράει μόλις μία ήττα στα 5 τελευταία ταξίδια. Στα αγωνιστικά νέα, πρόβλημα προέκυψε με τον φορ Τέιλορ (6/0), ο οποίος δίνεται αμφίβολος.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

ΜΚ Ντονς-Μπράντφορντ: Ματς όπου παραδοσιακά τα γκολ μπαίνουν εύκολα. Οι 12 τελευταίες συναντήσεις τους εμφάνισαν 11 goal & over 2,5. Από διαδοχικά under οι δύο ομάδες ώρα να σπάσει το σερί τους, θα πάρουμε το goal του 1,80 της Stoiximan ως βασική μας επιλογή. Εναλλακτική επιλογή το combo του goal & over 2,5 στο 2,38 που αγοράζουμε από τη Stoiximan.