Προγνωστικά

Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα: Sold out στο «Καραϊσκάκης»

By

on

Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα: Γεμάτο το γήπεδο στο απόψινό μεγάλο ματς κόντρα στην Μπαρτσελόνα όπου ο Ολυμπιακός θα επιδιώξει να πραγματοποιήσει μία καλή εμφάνιση.

Champions League, Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα (Τρίτη 21:45): Ο Ολυμπιακός δεν ικανοποίησε τους απαιτητικούς οπαδούς του με την εμφάνιση στη Λεωφόρο, όπου ηττήθηκε με 1-0 από τον Παναθηναϊκό στο Σαββατιάτικο ντέρμπι. Μικρή μερίδα οπαδών πήγε στο προπονητικό κέντρο του Ρέντη μετά το ματς και ζήτησε εξηγήσεις από τους πάιχτες για την κακή εμφάνιση. Κακός στο πρώτο ημίχρονο, στο 56′ δέχτηκε το γκολ, στη συνέχεια προσπάθησε να ισοφαρίσει. Έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τους Ανσαριφάρντ και Εμενίκε μετά το 75′ αλλά δεν τα κατάφερε. Με κακή ψυχολογία μετά την ήττα από τον αιώνιο αντίπαλο ο Ολυμπιακός καλείται, στο αποψινό ματς κόντρα σε ένα εκ των κορυφαίων κλαμπ στην Ευρώπη, να δείξει χαρακτήρα και να αφήσει πίσω του τα προβλήματα. Το γήπεδο αναμένεται να είναι κατάμεστο για το μεγάλο ματς, καθώς πολλοί είναι εκείνοι που θα σπεύσουν να παρακολουθήσουν από κοντά σταρ όπως ο Μέσι, ο Σουάρεζ, ο Μπούσκετς. Στα αγωνιστικά νέα, δεν είναι διαθέσιμοι οι Μίλιτς και Μπεν που είναι τραυματίες.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Μπαρτσελόνα δείχνει ασταμάτητη στο φετινό πρωτάθλημα, πέρασε και από τη δύσκολη έδρα της Αθλέτικ Μπιλμπάο το Σάββατο, επικρατώντας με σκορ 0-2. Ο Ερνέστο Βαλβέρδε επέστρεψε στο «Σαν Μαμές» αλλά δεν φάνηκε να επηρεάζεται ψυχολογικά, καθώς η ομάδα του τον έβγαλε ασπροπρόσωπο. Οι Βασκοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο καθώς έχασαν καλές ευκαιρίες να προηγηθούν. Σε καλή μέρα ο κίπερ Τερ Στέγκεν που πραγματοποίησε σωτήριες επεμβάσεις, στο 36′ οι «μπλαουγκράνα» άνοιξαν το σκορ με το συνήθη ύποπτο Λιονέλ Μέσι. Η Μπιλμπάο συνέχισε να πιέζει για να βρει το γκολ, όμως έβρισκε μπροστά της το τοίχος που είχε χτίσει στο τέρμα ο Γερμανός κίπερ της Μπαρτσελόνα. Η Αθλέτικ το πήρωσε καθώς ο νόμος του ποδοσφαίρου μίλησε και η Μπαρτσελόνα την τιμώρησε κάνοντας το 0-2 με τον Παουλίνιο στο 2ο λεπτό των καθυστερρήσεων. Μόνη 1η στη βαθμολογία της Πριμέρα έχοντας 28 βαθμούς, στο +4 από τη 2η Βαλένθια. Μόνη 1η και στον 4ο όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ, με 9 βαθμούς οδηγεί κι εκεί την κούρσα. Με νίκη απόψε στο Φάληρο σφραγίζει την πρόκριση στους «16». Δεν θα αγωνιστεί ο Ινιέστα που τραυματίστηκε στο ματς με την Μπιλμπάο.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα: Δύσκολο ματς για τον Ολυμπιακό που βρίσκει στο δρόμο του μία φορμαρισμένη Μπαρτσελόνα. Στο πρώτο ματς έπαιξε φουλ αμυντικά, κατάφερε όμως και σκόραρε. Το ίδιο πιστεύουμε να μπορέσει να κάνει κι απόψε κόντρα στην όχι και τόσο σταθερή άμυνα των Καταλανών. Επιλογή μας το γκολ/γκολ σε απόδοση 2,00 από τη Stoiximan. Καλό pick και το over 2,5 γκολ για την Μπαρτσελόνα που αγοράζουμε στο 1,95 από τη Stoiximan.