Προγνωστικά

Νάπολι-Ιντερ: Ντέρμπι κορυφής στο «Σαν Πάολο»

By

on

Νάπολι-Ιντερ: Μεγάλο ντέρμπι για την 9η αγωνιστική της ιταλικής Serie A, η αήττητη Νάπολι υποδέχεται την Ιντερ που πηγαίνει με την καλύτερη ψυχολογία μετά τη νίκη επί της Μίλαν.

Serie A, Νάπολι-Ιντερ (Σάββατο 21:45): Η Νάπολι έχει το απόλυτο μέχρι στιγμής στη φετινή Serie A, μετράει 8/8 νίκες και είναι μόνη πρώτη στη βαθμολογία. Η ομάδα του ιταλικού Νότου προέρχεται από μεγάλο διπλό επί της Ρόμα στο «Ολίμπικο» με 0-1. Οι γηπεδούχοι παρατάχθηκαν με αρκετά αγωνιστικά προβλήματα και ήταν λογικό οι «Παρτενοπέι» να έχουν την υπεροχή. Μετά από μία καλή στιγμή στο 19′, ο Λορέντζο Ινσίνιε άνοιξε το σκορ ένα λεπτό αργότερα. Στην επανάληψη έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 0-2, κινδύνεψε μόνο στο τελευταίο 20λπετο, αλλά κατάφερε κι έφυγε με το τρίποντο. Η Νάπολι μετρά 13 σερί νίκες στο πρωτάθλημα και ρεκόρ 18-2-0 στα 20 τελευταία ματς της συμπεριλαμβανομένης και της περσινής σεζόν. Διαθέτει μακράν την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας με 26 γκολ ενεργητικό. Με over 2,5 έληξαν τα 9/10 τελευταία σε όλες τις διοργανώσεις. Την τρίτη ηττήθηκε από τη Μάντσεστερ Σίτι με 2-1 για το Τσάμπιονς Λιγκ. Στα αγωνιστικά, δύσκολα θα προλάβει ο εξτρέμ Ινσίνιε (8/3).

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Ιντερ προέρχεται από μεγάλη νίκη στο «ντέρμπι ντελα Μαντονίνα» με 3-2 επί της Μίλαν, με τον Ικάρντι να σημειώνει χατ τρικ και να είναι ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης. Η Ίντερ στο 13′ είχε δοκάρι με τον Αντόνιο Καντρέβα, ο οποίος ήταν αυτός που δημιούργησε το γκολ των «νερατζούρι» στο 28′ για το 1-0,από το γκολ του Ικάρντι. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με γκολ του Σούσο στο 56′, 7 λεπτά αργότερα ο Ικάρντι πήρε πάλι το όπλο του για το 2-1. Το αυτογκόλ του πορτιέρο Χαντάνοβιτς έκανε το 2-2 για τη Μίλαν. λύτρωση στο 9ο’ για τους «νερατζούρι» με τον Ικάρντι να πετυχαίνει το χατ τρικ και να διαμορφώνει το τελικό 3-2. Η Ιντερ είναι αήττητη στα 8 πρώτα ματς πρωταθλήματος με 7 νίκες και 1 ισοπαλία. Βρίσκεται στη 2η θέση με 22 βαθμούς, στο -2 από την πρωτοπόρο Νάπολι. Στα αγωνιστικά, μοναδικό πρόβλημα για τον κόουτς Σπαλέτι, ο τραυματίας μεσοεπιθετικό Μπρόζοβιτς (5/2).

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Νάπολι-Ιντερ: Η φετινή Νάπολι είναι χάρμα ιδέσθαι, όμως και η Ιντερ δεν πάει πίσω. Ντέρμπι ανάμεσα σε δύο πολύ επιθετικές ομάδες που περιμένουμε να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα. Επιλογή το συνδυαστικό goal & over 2,5 του 1,80 της Stoiximan.