Προγνωστικά

Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Φαμαλικάο: Πρόβα πριν τον Ολυμπιακό

By

on

Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Φαμαλικάο: Ματς Κυπέλλου για τη Σπόρτινγκ το οποίο θα αποτελέσει μία καλή πρόβα για το επερχόμενο ματς της Τρίτης κόντρα στον Ολυμπιακό.

Κύπελλο Πορτογαλίας, Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Φαμαλικάο (Πέμπτη 22:30): Η Σπόρτινγκ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες στο 95′, κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας στο εντός έδρας ματς πριν τη διακοπή. Η Σπόρτινγκ άργησε αλλά κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Ντοστ στο 67′, η άμυνά της σε ακόμα ένα ματς δεν ήταν καλή, δέχτηκε δύο γκολ σε διάστημα 4 λεπτών (85′, 89′) και βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο. Το πέναλτι στο τέλος έσωσε το ματς για τα «λιοντάρια». Η γκέλα αυτή άφησε την ομάδα 4 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Πόρτο, βρίσκεται στη 2η θέση με 27 πόντους σε 11 αγώνες.  Το αποψινό ματς Κυπέλλου κόντρα στη Φαμαλικάο αναμένεται να είναι μία χαλαρή πρόβα πριν το σημαντικό ματς της Τρίτης στη Λισαβόνα κόντρα στον Ολυμπιακό για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Στον προηγούμενο γύρο η Σπόρτινγκ απέκλεισε με σκορ 4-2 την Ολέιρος.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Φαμαλικάο ομάδα της 2ης κατηγορίας της Πορτογαλίας, αγωνίστηκε το 2015 στην Primeira όμως υποβιβάστηκε την ίδια χρονιά. τη δεδομένη χρονική περίοδο βρίσκεται σε αγωνιστική άνοδο καθώς μετράει 3 σερί νίκες στο πρωτάθλημα της 2ης κατηγορίας. Προέρχεται από εύκολη εντός έδρας νίκη με 3-0 επί της Κόβα Πιεντάδε στο τελευταίο ματς στο πρωτάθλημα, καθαρίζοντας το ματς από το πρώτο ημίχρονο όπου σκόραρε δύο γκολ (27′, 33′). Στην επανάληψη απλά σφράγισε και τυπικά την 3η σερί νίκη κάνοντας το 3-0 με σκόρερ τον Φελίζ στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης. Βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς σε 13 ματς, στο -4 από την πρωτοπόρο Βισέου και φετινός της στόχος η άνοδος στη μεγάλη κατηγορία. Δεν έχει κερδίσει ποτέ τη Σπόρτινγκ στα 20 παιχνίδια που έχουν συναντηθεί (0-2-18) σε όλες τις διοργανώσεις.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Φαμαλικάο: Αν και η Φαμαλικάο είναι σε αγωνιστική άνοδο η διαφορά δυναμικότητας είναι μεγάλη. Η Σπόρτινγκ θα πάρει το ματς και με πολλά γκολ. Επιλογή το συνδυαστικό 1 & over 2,5 σε απόδοση 1,70 από τη Stoiximan. Με ρίσκο θα πάρουμε και το over 3,5 σε απόδοση 2,40.

Θες 20 ευρώ FRΕΕΒΕΤ για τους αγώνες των προκριματικών του Μουντιάλ  μπες τώρα εδώ