Προγνωστικά

Δανία-Ρουμανία: Με νίκη καπαρώνει τη 2η θέση

on

Δανία-Ρουμανία: Η Δανία πήρε το διπλό μέσα στο Μαυροβούνιο κι απόψε με νίκη κόντρα στη Ρουμανία παίρνει κατά πάσα πιθανότητα τη 2η θέση του ομίλου.

Προκριματικά Μουντιάλ, Δανία-Ρουμανία (Κυριακή 19:00): Η Δανία έδειξε στο Μαυροβούνιο ότι έχει τη στόφα μεγάλης ομάδας. Κατάφερε κι έφυγε με το διπλό χάρη σε γκολ που σκόραρε ο Ερικσεν στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης, αφήνοντας τους γηπεδούχους με ελάχιστες ελπίδες πρόκρισης. Στη συνέχεια η ομάδα του Άγκε Χαρέιντε έκανε άριστη διαχείριση του αγώνα και κατάφερε να φύγει με το πολύτιμο διπλό. Η Δανία θα είναι σίγουρα 2η εφόσον πάρει έναν βαθμό κόντρα στη Ρουμανία, ενώ υπάρχει σενάριο (με μικρές πιθανότητες) να βγει ακόμη και 1η εφόσον κερδίσει απόψε και η Πολωνία ηττηθεί από το Μαυροβούνιο. Εντός έδρας μετράει δυό διαδοχικές τεσσάρες σε Καζακστάν (4-1) και Πολωνία (4-0). Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα ενόψει του σημαντικού αποψινού αγώνα.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Δανία-Ρουμανία

Η Ρουμανία προέρχεται από εντός έδρας νίκη με 3-1 επί του Καζακστάν στο ματς που έγινε το βράδυ της Πέμπτης στο Πλοϊέστι. Προηγήθηκε στο 33ο λεπτό με γκολ του Μπουντέσκου και με τον ίδιο παίχτη στο 38′ που ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, διπλασίασε τα τέρματά της. Στο 73′ ο Κεσερού έγραψε το 3-0, οι Καζάκοι απλά μείωσαν σε 3-1 λίγο πριν τη λήξη για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ. Η ομάδα βρίσκεται στην 4η θέση του ομίλου με 12 βαθμούς σε 9 ματς, χωρίς να έχει ελπίδες πρόκρισης. Με τον Κοσμίον Κόντρα πλέον στον πάγκο η Ρουμανία θα πορευτεί τα επόμενα χρόνια και θα προσπαθήσει να αναστρέψει το άσχημο κλίμα που δημιουργήθηκε στις τάξεις των οπαδών. Στο αγωνιστικό κομμάτι, εκτός έμεινε ο χαφ Μπιχφάλβι, ο αμυντικός Λατοβλέβιτσι και ο φορ Στάνκου.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Δανία-Ρουμανία: Παίρνει και με ισοπαλία η Δανία τη 2η θέση, αλλά δεν ρισκάρει και απόψε θα πάει για τη νίκη. Χωρίς άγχος θα παίξουν οι Ρουμάνοι που δεν έχουν ελπίδες πρόκρισης. Ο άσσος χαμηλά, θα πάμε στον άσσο από ημίχρονο σε απόδοση 1,91 της Stoiximan. Εναλλακτική επιλογή ο συνδυασμός του 1 & over 2,5 στο 2,08 που μας προσφέρει η Stoiximan.