Μίλαν-ΑΕΚ: Χωρίς φόβο στο «Σαν Σίρο»

By

on

Μίλαν-ΑΕΚ: Η ΑΕΚ πηγαίνει στο Μιλάνο χωρίς να έχει άγχος και φόβο για την αναμέτρηση με στόχο να πάρει ότι καλύτερο μπορεί από τη Μίλαν.

Europa League, Μίλαν-ΑΕΚ (Πέμπτη 22:05): Η Μίλαν υπέστη την 3η συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα της Serie A, καθώς την Κυριακή ηττήθηκε στο ντέρμπι του Μιλάνου από τη συμπολίτισσα Μίλαν με 3-2. Βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ κατάφερε να ισοφαρίσει και στις δύο περιπτώσεις, δέχτηκε το τρίτο γκολ στο 90′ από πέναλτι. Δήμιος της ομάδας ο Αργεντινός στράικερ Ικάρντι που πέτυχε χατ τρικ. Επισφαλής η θέση του Μοντέλα στον πάγκο της ομάδας, μουρμούρα για τον Ιταλό τεχνικό. Σε περίπτωση κακού αποτελέσματος απόψε κόντρα στην Ένωση ο Μοντέλα κατά πάσα πιθανότητα αποχαιρετά τον πάγκο των «Ροσονέρι». Πάντως στην Ευρώπη η Μίλαν μετράει 6/6 νίκες αν συνυπολογίσουμε και τα ματς των προκριματικών. Την προηγούμενη αγωνιστική για τον 4ο όμιλο, πήρε δύσκολη νίκη επί της Ριέκα στο «Σαν Σίρο» με 3-2 με γκολ που σκόραρε ο νεαρός Κουτρόνε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων. Εκτός ο φορ Κάλινιτς και ο μπακ Κόντι.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η ΑΕΚ δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το διπλό αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε στο ματς με την Ξάνθη από το 72ο λεπτό και έπειτα, γλιτώνοντας την ήττα στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης. σκόρερ ο στόπερ Βράνιες που βρέθηκε στην μικρή περιοχή των αντιπάλων και ισοφάρισε για την Ένωση. Η ισοπαλία αυτή έριξε την ΑΕΚ από την κορυφή της βαθμολογίας, στην οποία πλέον κατοικεί ο ΠΑΟΚ. Παρέμεινε για τρίτο διαδοχικό ματς χωρίς νίκη σε Ελλάδα και Ευρώπη και δείχνει ότι σε σχέση με τις εμφανίσεις στην αρχή της χρονιάς έχει αρχίσει να κάνει «κοιλιά». Στο τελευταίο ματς για το Γιουρόπα Λιγκ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 κόντρα στην Αούστρια Βιέννης. Θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη αν δεν ήταν τόσο άστοχη στην τελική προσπάθεια. Να θυμίσουμε πως η Ένωση στο ματς με τους Αυστριακούς είχε 23 τελικές προσπάθειες. Τα 6/7 φετινά εκτός έδρας ματς της ΑΕΚ έληξαν με under 2,5 γκολ. Γνωστά τα προβλήματα για την ΑΕΚ, εκτός οι μακροχρόνιοι Τσιγκρίνσι, Γιακουμάκης και Μπάρκας.

ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 1000 ΕΥΡΩ

Μίλαν-ΑΕΚ: Η Μίλαν θα προσπαθήσει να πάρει τη νίκη μετά από τα τελευταία άσχημα αποτελέσματα, η ΑΕΚ θα παίξει χωρίς άγχος καθώς δεν έχει να χάσει τίποτα. Πρώτη επιλογή το over 2,5 σε απόδοση 1,75 από τη Stoiximan. Εναλλακτική επιλογή με δόση ρίσκου, το goal & over 2,5 του 2,40 καθώς η ΑΕΚ μπορεί να βρει ένα γκολ στο Μιλάνο.