Προγνωστικά

Ολλανδία-Σουηδία: Με 7-0 περνάει…

By

on

Ολλανδία-Σουηδία: Η Ολλανδία υποδέχεται τη Σουηδία για τη 10η και τελευταία αγωνιστική των ομίλων των προκριματικών και χρειάζεται νίκη με 7 γκολ διαφορά για να πάρει τη 2η θέση (!).

Προκριματικά Μουντιάλ, Ολλανδία-Σουηδία (Τρίτη 21:45): Η Ολλανδία δυσκολεύτηκε αφάνταστα στο εκτός έδρας ματς κόντρα στη Λευκορωσία, αλλά κατάφερε να επικρατήσει με τελικό σκορ 1-3.Ο Πρόπερ άνοιξε το σκορ για τους «Οράνιε» στο 24′, στο 55′ δέχτηκαν το γκολ της ισοφάρισης. Χρειάστηκε να φτάσει το ματς στο 84′ για να βρει η ομάδα το γκολ της ανατροπής, το οποίο πέτυχε με πέναλτι ο Ρόμπεν. Το τελικό 1-3, ο Ντεπάι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Ολλανδία είναι στην 3η θέση του ομίλου με 16 βαθμούς στο -3 από τη Σουηδία την οποία πρέπει να νικήσει απόψε με 7-0 για να περάσει 2η. Πολύ δύσκολο σενάριο, ο Ρόμπεν απογοητευμένος μετά το ματς με τη Λευκορωσία δήλωσε: «Είμαι ο πρώτος που λέω ότι με τη Σουηδία θα το παλέψουμε μέχρι το τελευταίο λεπτό, αλλά ας είμαστε ρεαλιστές. Ίσως να περιμένατε να μην το πω δυνατά, αλλά το να νικήσουμε 7-0 δεν γίνεται…», αποχαιρετώντας με αυτό τον τρόπο το Μουντιάλ της Ρωσίας.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Η Σουηδία διέλυσε με 8-0 το Λουξεμβούργο το βράδυ του Σαββάτου στο «Friends Arena» της Στοκχόλμης και κατά 99% πήρε τη 2η θέση του ομίλου και να πάει στα μπαράζ. Για να αποφύγει να είναι η χειρότερη 2η και να μπει στα μπαράζ, η Σουηδία ήθελε να νικήσει 7-0, καθώς είχε νικήσει 1-0 στο Λουξεμβούργο και ήθελε ένα συνολικό 8-0. Το κατάφερε με πρωταγωνιστή τον Μάρκους Μπεργκ ο οποίος σκόραρε 4 γκολ, κάτι που πετυχαίνει για 1η φορά με τη φανέλα της εθνικής του ομάδας. Για να αποκλειστεί από την τελική φάση του Μουντιάλ θα πρέπει να ηττηθεί απόψε από την Ολλανδία με 6 γκολ και πάνω, σε ένα σενάριο «επιστημονικής φαντασίας». Το εντός έδρας ματς του πρώτου γύρου κόντρα στην Ολλανδία είχε λήξει ισόπαλο 1-1. Με γκολ/γκολ έχουν λήξει τα 5 τελευταία μεταξύ τους ματς (φιλικά κι επίσημα).

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Ολλανδία-Σουηδία: Η Ολλανδία θα ανοιχτεί για να σκοράρει όσο πιο πολλά γκολ μπορεί και οι Σουηδοί μπορούν να εκμεταλλευτούν τα κενά. Πρώτη επιλογή το over 2,5 του 1,55 της Stoiximan. Για πιο καλή απόδοση μπαίνουμε στο over 3,5 του 2,35, πάντα με το ανάλογο ρίσκο.