Προγνωστικά

Σεαρά-Βίλα Νόβα: Ντέρμπι με φόντο την άνοδο

By

on

Σεαρά-Βίλα Νόβα: Η 4η στη βαθμολογία Σεαρά υποδέχεται την 5η Βίλα Νόβα σε ματς με έντονο βαθμολογικό ενδιαφέρον αναφορικά με την άνοδο.

Βραζιλία Β, Σεαρά-Βίλα Νόβα (Τρίτη 01:15): Η Σεαρά πήρε έστω και δύσκολα τη νίκη εκτός έδρας επί της Λουβερντένσε με 0-1. Το νικητήριο γκολ σκόραρε ο Λίμα Βινίσιους στο 41ο λεπτό, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του. Το ματς ήταν μοιρασμένο σε δύο ημίχρονα, το πρώτο ανήκε στη Σεαρά, το δεύτερο στους γηπεδούχους της Λουβερντένσε που πίεσαν για την ισοφάριση αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν το γκολ που θα έφερνε το ματς στα ίσα. Απόδραση με τους 3 βαθμούς για τη Σεαρά, που σκαρφάλωσε στην 5η θέση της βαθμολογίας έχοντας 45 βαθμούς σε 27 ματς πρωταθλήματος. Τα 3/4 πιο πρόσφατα ματς της Σεαρά στο πρωτάθλημα ανεξαρτήτως έδρας έληξαν με under 2,5 γκολ. Το περσινό ματς της ομάδας κόντρα στη Βίλα Νόβα είχε λήξει 2-3 υπέρ των φιλοξενούμενων.

ΜΠΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΝΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΚΑΙ ΤΟ EUROPA LEAGUE

Η Βίλα Νόβα δεν μπόρεσε να ντουμπλάρει τις νίκες τις στα δύο σερί εντός έδρας ματς που είχε, αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στο «Σέρα Ντουράντα» κόντρα στην Μπραζίλ ντε Πελότας. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και προηγήθηκαν στο 20ολεπτό. Η Σεαρά μετά το γκολ που δέχτηκε άρχισε να κερδίζει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και να προσπαθεί να σκοράρει το γκολ της ισοφάρισης. Πίεσε αρκετά είχε ευκαιρίες να βάλει ένα γκολ νωρίτερα στο ματς, τελικά τα κατάφερε στο 88′ με τέρμα του Φερνάντο. Αν κρίνουμε από την έκβαση του ματς η Βίλα Νόβα αν και καλύτερη θα πρέπει να θεωρηθεί τυχερή, καθώς το γκολ της ισοφάρισης ήρθε λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού. Η ομάδα είναι 4η στη βαθμολογία με 46 βαθμούς σε 27 αγώνες, στο +1 από τη σημερινή της αντίπαλο.

ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΓΕΜΑΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ

Σεαρά-Βίλα Νόβα: Ντέρμπι ανάμεσα σε δύο ομάδες που είναι στα ίσα στη βαθμολογία και μοιάζουν ισοδύναμες. Η Σεαρά έχει το προβάδισμα λόγω έδρας, αλλά η Βίλα Νόβα δεν θα πέσει αμαχητί. Δεν μπλέκουμε με σημείο, θα πάμε στο 2-3 γκολ σε απόδοση 1,97 που βρίσκουμε στη Stoiximan.